Deze website maakt gebruik van cookies

Wij en geautoriseerde derde partijen gebruiken cookies. Meer informatie over de cookies, hun doel en hoe ze worden gedeeld, wordt volledig uitgelegd in de cookie-informatie. Om de best mogelijke gebruikerservaring te garanderen, klikt u op "Alles accepteren". U kunt ook voorkeuren opslaan of het gebruik van cookies weigeren, met uitzondering van noodzakelijke cookies. Cookies-informatie en meer

Januariveiling 2024

AD-

Naverkoop | Standaard veiling

Gouden snuifdoos, 18 eeuw Daniel Govaers (of Gouers)

Startprijs 5.000 EUR
Resultaat:
9.500 EUR

Beschrijving

Kapitale antieke gouden snuifdoos, museumstuk, Frankrijk eerste helft 18e eeuw, gecontourneerd model rijkelijk versierd met acanthusbladeren en palmetten. Het deksel is voorzien van een voorstelling met een vrouwfiguur en putti. De voorstelling op de achterzijde is deels afgesleten. MT.: Daniel Govaers ( of Gouers), Parijs, Frankrijk, ca 1735. Grootte 7x4,5x2cm. ca 100 gram. In goede staat.
Dit soort gouden snuifdoosjes werden gewoonlijk door de Franse monarch gegeven als beloning voor diensten aan zijn hof. De waarde van de doos hing af van de status van de persoon die hem ontving en de mate van dienstverlening. Ook buitenlandse ambassadeurs ontvingen regelmatig dure goudkisten van de koning.