Deze website maakt gebruik van cookies

Wij en geautoriseerde derde partijen gebruiken cookies. Meer informatie over de cookies, hun doel en hoe ze worden gedeeld, wordt volledig uitgelegd in de cookie-informatie. Om de best mogelijke gebruikerservaring te garanderen, klikt u op "Alles accepteren". U kunt ook voorkeuren opslaan of het gebruik van cookies weigeren, met uitzondering van noodzakelijke cookies. Cookies-informatie en meer

55. Januariveiling 2023

Veiling op donderdag 12 januari 2023 van 10:00

afgesloten | Standaard veiling

Lenzkirch vrijslinger, 1890
Startprijs 450 EUR

Antieke Duitse eikenhouten Lenzkirch vrijslinger regulateur met bronzen versieringen. Circa 1890. Lenzkirch Aug. 490133. Weekloper, halfuur-slag. Afmeting: 108 cm. Kroon verbogen. In redelijke staat.

Zeldzame Franse mysterieuze klok
Resultaat: 2.750 EUR

Zeer zeldzaam antiek Franse bronzen mysterieuze klok met marmeren basement, glazen wijzerplaat + mysterieuze bewegende wijzers. Glas onderzijde gelijmd. Afmeting: 113 cm. In redelijk/goede staat.

Franse olifantenpendule
Startprijs 4.000 EUR

Zeldzame en kapitale Franse olifantenpendule van brons. Tijger valt olifant aan + drie figuren. Gesigneerd Jantag of Santag. Drie-kleurig gebruneerd brons. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag, veerslinger...

Amsterdamse staande klok, H 275 cm.
Startprijs 6.000 EUR

18e Eeuwse Amsterdamse staande klok met florale intarsia. Door B. del Campo Amsterdam. Circa 1740. Met maanstand, datum, seconden en dagaanduiding. In goede ongerestaureerde originele staat. Klokkast ...

Antieke Weense reiswekker, 1830
Startprijs 1.500 EUR

Antieke Weense vergulde messing koetsiers reiswekker met kwartier-slag + wekkerfunctie. Circa 1830. Balans goed, klok loopt. Verdere functies niet getest. Geen garantie op het uurwerk. Afmeting: 16 x...

3-Delig boulle klokkenstel
Startprijs 1.250 EUR

19e Eeuws Frans boulle klokkenstel met vergulde bronzen versieringen. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag, veerslinger. Japy Freres. Inleg compleet. Afmeting: 48 - 49 cm. In zeer goede staat.

Rolling Ball Congreve clock, 1960
Resultaat: 650 EUR

Oude rolling ball Congreve messing klok. Circa 1960. Aandrijving door een rollende stalen kogel en snek. Afmeting: 36 x 31 x 31 cm. In goede staat.

Franse officiersklok, 1800
Resultaat: 850 EUR

Grote en fraaie antieke Franse capucine officiersklok met halfuur-slag en wekker. Circa 1800. In zeer goede originele staat. Afmeting: 30 x 11 x 9 cm.

Antieke Duitse vrijslinger, 1890
Startprijs 450 EUR

Antieke Duitse eikenhouten gründerzeit vrijslinger. Regulateur met bronzen versieringen, stil uurwerk, weekloper. Alleen genummerd. Circa 1890. Afmeting: 88 cm. In goede staat.

Engelse staande klok, H 235 cm.
Resultaat: 700 EUR

18e Eeuwse Engelse staande klok met chinoiserie klokkast. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag, seconden + datum-aanduiding. Tere Harley Norwich. Mooie verzilverde/plated en vergulde messing wijzerplaat. K...

Franse pendule, 1870
Resultaat: 300 EUR

Antieke Franse schommelaar pendule. Circa 1870. Compositie metaal + verguld. Met kariatiden. Enkele oudere restauraties. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag. Afmeting: 35 x 33 x 11 cm. In redelijk/goede s...

Mysterieuze klok, H 36 cm.
Resultaat: 350 EUR

Antieke Jugendstil mysterieuze pendule. F. Iffland. Circa 1900. Compositie metaal met notenhouten basement. In goede ongereinigde staat. Afmeting: H 36 cm.

Engelse Bracket-klok
Resultaat: 250 EUR

19e Eeuwse Engelse Bracket-klok met snek. Eikenhouten kast met brons. Achtdaags-uurwerk met slagwerk op bel. Slaat 1x op volle uren. Afmeting: H 56 cm. In goede staat.

Wortelnoten Gustav Becker tafelklok, 1900
Resultaat: 200 EUR

Antieke wortelnoten Gustav Becker tafelklok met maanstand, weekloper, halfuur-slag. Voor de Engelse markt. Circa 1900. Afmeting: H 57 cm. In goede staat.

Antieke Franse pendule, 1900
Resultaat: 450 EUR

Antieke zware Franse jugendstil pendule. La Vie & Le Tempe Sicar. Vrouw met engelen. Circa 1900. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag en veerslinger. Afmeting: H 53 cm. In goede staat.

Franse mini comtoise
Resultaat: 250 EUR

Franse vergulde mini comtoise met opdraaiveer. 20e Eeuw. Afmeting: 26 x 16 x 10 cm. In goede staat.

Zeldzame Franse reiswekker
Resultaat: 550 EUR

Zeldzame antieke Franse reiswekker van messing. Gesigneerd Moser Paris. 19e Eeuw. Met datum, dagaanduiding en slagwerk op bel. Emaille wijzerplaat beschadigd. Afmeting: 15 x 11 x 8 cm. In redelijke st...

Zeldzaam Engels uurwerk
Startprijs 325 EUR

Zeldzaam klein 18e eeuws Engels uurwerk met halfuur-slag. Eén-daags uurwerk. Afmeting: 32 x 16 x 21 cm. In goede staat.

2-Gewichter regulateurklok
Resultaat: 225 EUR

Antieke Weense mahoniehouten regulateur met twee gewichten. Weekloper met halfuur-slag. Zogenaamde vioolkast. Circa 1860. Afmeting: 120 cm. In goede staat.

Louis Seize pendule, 1800
Startprijs 350 EUR

Kleine vuurvergulde bronzen Louis Seize pendule. Circa 1800. Achtdaags-uurwerk, touwtjesslinger. Slijtage vergulding. Verder in goede staat. Afmeting: H 28 cm.

Antieke Franse empire pendule, 1820
Startprijs 875 EUR

Antieke vuurvergulde Franse bronzen empire pendule. Vrouw met lyra en piedestal. Circa 1820. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag, touwtjesslinger. Chipje wijzerplaat, verder in zeer goede staat. Afmeting:...

Franse pendule, 1820
Resultaat: 950 EUR

Prachtige Franse bronzen vuurvergulde empire pendule met Griekse voorstelling van dame, lam, urnvaas en bron. Circa 1820. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag, touwtjesslinger. Afmeting: 47 x 31 x 10 cm. I...

Antieke Franse pendule, 1900
Resultaat: 200 EUR

Antieke Franse pendule met engel. Circa 1900. Marmer met compositie metaal. Achtdaags-stil uurwerk. Haarscheur achterkant vleugel engel. Afmeting: 70 cm. In redelijk/goede staat.

Antieke Franse tafelklok
Resultaat: 150 EUR

Zware antieke Franse vergulde bronzen tafelklok. 19e Eeuw. Chavin Bornand a Marseille. Achtdaags-uurwerk. Afmeting: 15 x Ø 14 cm. In goede staat.

Vorderzappler klok
Resultaat: 325 EUR

Vergulde messing Vorderzappler pendule onder originele stolp. 19e Eeuw. Afmeting: H 24 cm. In zeer goede staat.

Franse pendule, 1850
Resultaat: 500 EUR

19e Eeuwse Franse vergulde bronzen rococo pendule met putti. Gemerkt V.E. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag, veerslinger. Circa 1850. Afmeting: 35 cm. In zeer goede staat.

Hofmeier tafelklok, 1920
Resultaat: 630 EUR

Antieke Duitse Winterhalder Hofmeier tafelklok van mahoniehout met vijf gongspiralen, Westminster slag, kwartier-slag. Circa 1920. Afmeting: H 40 cm. In goede staat.

Franse pendule, H 72 cm.
Resultaat: 350 EUR

Antieke Franse compositie metalen jugendstil pendule. La Nymphe. Vrouw met tortelduif die klok draagt. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag, veerslinger. Afmeting: H 72 cm. In goede staat.

Antieke Franse pendule, H 68 cm.
Resultaat: 600 EUR

Antieke Franse compositie metalen pendule met twee figuren + globe. Circa 1900. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag, veerslinger. Afmeting: H 68 cm. In goede staat

Franse Sevres pendule, 1860
Resultaat: 500 EUR

19e Eeuwse vergulde Franse bronzen pendule met Sevres porselein. Circa 1860. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag + veerslinger. Afmeting: 40 x 32 x 13 cm. In goede staat.

Franse pendule met plaquette, 1860
Resultaat: 225 EUR

Antieke Franse vergulde compositie metalen pendule met porseleinen wijzerplaat + plaquette. Circa 1860. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag, veerslinger. Afmeting: H 37 cm. In goede staat.

Grote Schwarzwalder koekoeksklok, 83 cm.
Startprijs 1.500 EUR

Zeldzame grote 19e eeuwse notenhouten Schwarzwalder koekoeksklok met messing uurwerk in lyra-vorm. Drie afneembare paddenstoelen + fazanten en eikenbladen. Afmeting: 83 cm. (zonder slinger gemeten). I...

Notarisklok
Startprijs 250 EUR

19e Eeuwse eikenhouten Friese notarisstaartklok met wekker. Afmeting: 105 cm. In goede originele staat.

18e Eeuwse stoelklok
Resultaat: 350 EUR

18e Eeuwse Friese stoelklok met wekker. Signatuur op achterkant. Tin is overgeschilderd, verder in goede staat. Afmeting: 73 cm. In goede staat.

Klok (huwelijk)
Startprijs 500 EUR

Grote 19e eeuwse mahoniehouten empire pendulekast met 17e - 18e eeuws uurwerk. Nicolas Gribelin Parijs. 1637 - 1719. Huwelijk. Eén cartouche overgeschilderd. Afmeting: 61 x 35 x 21 cm. In goede staat.

Drie-delig Frans klokkenstel, 1900
Resultaat: 190 EUR

Frans marmeren Louis Seize-stijl klokkenstel met messing vergulde versieringen. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag en veerslinger. Circa 1900. Afmeting: 25 - 40 cm. In goede staat.

Engelse staande klok, H 227 cm.
Resultaat: 275 EUR

19e Eeuwse Engelse mahoniehouten staande klok met band-intarsia. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag, maan-aanduiding, seconden + dag-aanduiding. Lichte fineerschade. Afmeting: H 227 cm. In goede staat.

Engelse staande klok, H 205 cm.
Startprijs 500 EUR

Vroeg 19e eeuwse Engelse eikenhouten staande klok met automaat. Figuren te paard (later aangebracht). Met seconden + datum aanduiding. Achtdaags-uurwerk, halfuur-slag. Afmeting: H 205 cm. In redelijk/...

Reiswekker
Startprijs 400 EUR

Zware vergulde messing reiswekker met slagwerk op gongspiraal. Matthew Norman London. Tweede helft 20e eeuw. Afmeting: 16 x 10 x 10,5 cm. In goede staat.

Franse wandklok, 1870
Resultaat: 80 EUR

19e Eeuwse Franse wandklok. St. Marti Parijs. Circa 1870. Achtdaags uurwerk, veerslinger, messing beschilderd. Afmeting: 50 x 40 x 15 cm. In goede staat.

Zaanse klok
Resultaat: 160 EUR

Hollandse mahoniehouten Zaanse klok met wekker en dubbele bel. Bronzen uurwerk met spillegang. Eerste helft 20e eeuw. Afmeting: 83 cm. In goede staat.

Friese notarisklok
Resultaat: 80 EUR

Vroeg 19e eeuwse Friese notarisklok met wekker. Originele patina. Afmeting: 112 cm. In goede staat.

Antieke Duitse vrijslinger, 1890
Resultaat: 100 EUR

Antieke Duitse notenhouten vrijslinger wandklok. Gründerzeit. Circa 1890. Afmeting: 102 cm. In goede staat.

Antiek 3-delig Frans klokkenstel, 1900
Resultaat: 120 EUR

Antiek Frans marmeren klokkenstel met messing. Circa 1900. Achtdaags, halfuur-slag, veerslinger. Afmeting: 25 - 36 cm. In goede staat.

Antieke kolomklok, 1860
Startprijs 120 EUR

19e Eeuwse Franse Louis Philippe kolomklok met boulle inleg. Circa 1860. Acht daags uurwerk, halfuur-slag. Deel inleg mist. Wijzerplaat beschadigd. Afmeting: 59 cm. In redelijke staat.

Friese staartklok
Startprijs 140 EUR

19e Eeuwse Friese staartklok (kantoortje) met wekker. Kant en klaar gerestaureerd. Afmeting: 120 cm. In zeer goede staat.

Koekoeksklok
Resultaat: 300 EUR

19e Eeuwse Duitse koekoeksklok met kwartel + speelwerk. Messing uurwerk. Afmeting: 58 x 45 x 25 cm. In zeer goede staat.

Friese stoelklok
Resultaat: 50 EUR

Kleine Friese schippertjes stoelklok met maanstand + wekker. Handbeschilderd. Afmeting: 47 cm. In goede staat.