Deze website maakt gebruik van cookies

Wij en geautoriseerde derde partijen gebruiken cookies. Meer informatie over de cookies, hun doel en hoe ze worden gedeeld, wordt volledig uitgelegd in de cookie-informatie. Om de best mogelijke gebruikerservaring te garanderen, klikt u op "Alles accepteren". U kunt ook voorkeuren opslaan of het gebruik van cookies weigeren, met uitzondering van noodzakelijke cookies. Cookies-informatie en meer

39. Januariveiling 2019

NL-7522 PS Enschede, Weerseloseweg 355

Veiling op vrijdag 11 januari 2019 van 17:00

afgesloten | Standaard veiling

Ovale wandplaquette
Startprijs 100 EUR

19e Eeuwse ovale kopergeslagen plaquette met bachussen. Door K. Bartholomai 1894. Houten omlijsting. Afmeting: 41 x 48 cm. In goede staat.

2x Antiquarische Graff Zeppelin
Startprijs 100 EUR

Twee maal antiquarische Duitse Zeppelin. Bestaande uit: Boekje 'Die Zeppeling fahrt nach Amerika uns zurück' + Grote postkaart 'Luftschiff in voller fahrt'. Verlag E. Baumann. Afmeting: 16,5 - 29 cm. ...

Lot antiek tin (14x)
Startprijs 100 EUR

Veertien maal 18e - 19e eeuws tin. Leuk lot!! Onder andere: Miniatuur kraantjeskan, brandewijnkom, eikeltjeskan, strooiers, houders. Afmeting: 6 - 28 cm. In goede staat.

2x Bronzen siervazen, 19e eeuw
Startprijs 100 EUR

Twee 19e eeuwse Empire-stijl bronzen siervazen met figuren. Afmeting: H 36 cm. In goede staat.

3x Oude Afrikaanse maskers
Startprijs 100 EUR

Drie oude houtgesneden Afrikaanse maskers met onder andere schelpen en gewas. Bestaande uit: Yombe mask, Western Zaïre (schelpen) + Tchokne mask Zaïre (gewas) + Pembe mask Zaïre. Afmeting: 35 - 38 cm....

2x Oude Afrikaanse houten peniskokers
Startprijs 100 EUR

Twee oude Afrikaanse houten peniskokers met kralen. Eén beschadigd. Afmeting: 18 - 26 cm. In redelijk/goede staat.

13x Afrika, divers
Startprijs 100 EUR

Dertien maal oud Afrika, divers. Onder andere: Trommels, figuren, maskers etc. Afmeting: 20 - 65 cm. In goede staat.

Twee oude Afrikaanse maskers
Startprijs 100 EUR

Twee oude gepolychromeerde Afrikaanse houtgesneden maskers met touw en gewas. Penote Mask Zaïre en Tchokne Mask Zaïre. Afmeting: 30 - 40 cm. In goede staat.

2x Pronkborden, 19e eeuw
Startprijs 100 EUR

Twee grote 19e eeuwse metalen historisme pronkwandschotels met religieuze voorstelling. Ongemerkt. Afmeting: ø 38 cm. In goede staat.

Antiquarisch poezie album 1920
Startprijs 100 EUR

Antiquarisch poezie album met circa vierhonderd poezie plaatjes + kinderbestek doosje. Circa 1920. Afmeting: 12 - 40 cm. In goede staat.

8x Schoolplaten
Startprijs 100 EUR

Acht grote Hollandse schoolplaten op rol. 30-er/60-er Jaren. Bestaande uit: Europa schoolkaart, G. Prop, W.J. Thieme NV Zuthpen, vierde druk, afmeting: 170 x 198 cm + Nieuwe wandkaart van Europa, vijf...

Lot blakers 7x
Startprijs 100 EUR

Lot van zeven antieke messing blakers/kandelaren. 18e - 19e Eeuw. Afmeting: 7 - 18 cm. In goede staat.

18e - 19e Eeuwse lakwerk dekseldoos
Startprijs 100 EUR

18e - 19e Eeuwse Europese lakwerk dekseldoos met portret. Afmeting: 4 x 12,5 cm ø. In goede staat.

4x Oude Duitse affiche
Startprijs 100 EUR

Vier oude Duitse bioscoop affiches. Bestaande uit: Dick und Doof in der Schule + Tarzan auf der Schatzinsel + Rififi in Stockholm + Diamanten rand. Afmeting: 60 x 80 cm. In redelijk/goede staat.

Antieke Chinese ivoren boeddha, 1900
Startprijs 100 EUR

Antieke Chinese ivoren lachende boeddha op houtgestoken console. Circa 1900. Afmeting: 6 cm. In goede staat.

Antiquarisch boek, Nederlandse Gemeentewapens
Startprijs 100 EUR

Antiquarisch boek. Nederlandse Gemeentewapens met handgetekende en geschilderde aanvullingen. Officiële register door W.J. Baron Dablaing van Giessenburg 1862. Afmeting: 32 x 25 x 2 cm. In redelijk/go...

4x Antiquarische boeken
Startprijs 100 EUR

Vier antiquarische boeken. L' aboratore D'ethnologie 1939. Met bril 3D rood/blauw. Afmeting: 27 x 21 cm. In goede staat.

2x Antieke lakstempels
Startprijs 100 EUR

Twee antieke lakstempels. Circa 1910 - 1920. Bestaande uit: Jugendstil plated brons + Jugendstil Pelikaan brons. Afmeting: 6 - 8 cm. In goede staat.

2x Antieke scheermessen in doosje
Startprijs 100 EUR

Twee antieke scheermessen. Cadman & Sons Sheffield England. In houten doosje. Afmeting: 18 x 7 x 2,5 cm. In goede staat.

4x Oude Duitse affiches
Startprijs 100 EUR

Vier oude Duitse bioscoop affiches. Bestaande uit: Harte Männer aus Wildwest + Charleys' Tanta nackt + Dick und Doof, spuk ins jenseits + Der blutrote Adler. Circa 60 x 80 cm. In redelijk/goede staat.

Oude Adler reclame affiche
Startprijs 100 EUR

Oude Duitse kartonnen gelithografeerde Adler reclame voor Instrumente und Saiten. Circa 1930. Afmeting: 47 x 34 cm. In zeer goede staat.

4x Oude Duitse affiches
Startprijs 100 EUR

Vier oude Duitse bioscoop affiches. Bestaande uit: Früh ehe (Liv Ullmann) + Der Goldene Falke + Fuzzy + Die Frühreifen Mädchen. Afmeting: 60 x 80 cm. In redelijk/goede staat.

Antieke Duitse affiche
Startprijs 100 EUR

Antieke Duitse affiche. Köstritzer Schwarzbier. Circa 1920. Afmeting: 60 x 80 cm. In zeer goede staat.

2x Antiquarische reclame affiches
Startprijs 100 EUR

Twee antiquarische reclame affiches gelithografeerd. Chicorée. La Renomme des Flandres door van de Kerckhove. Afmeting: 33 x 45 cm. In goede staat.

Antieke naaikistje met inhoud
Startprijs 100 EUR

Antieke palissanderhouten naaikist met intarsia en necessaire, plated. Circa 1870. Schaar is kapot, rest goed. Afmeting: 8 x 19 x 13 cm. In redelijk/goede staat.

Antieke bronzen penkandelaar
Startprijs 100 EUR

Grote antieke bronzen penkandelaar met hondenpootjes. Afmeting: H 38 cm. In goede staat.

Schildpad dekseldoos, 19e eeuw
Startprijs 100 EUR

19e Eeuwse schildpad dekseldoos met sluiting. Afmeting: 14,5 cm. In goede staat.

4 Delen divers, (blikken + spuitfles)
Startprijs 100 EUR

Vier delen divers. Bestaande uit: Drie maal oud blik, waarvan twee maal Jugendstil en één maal HAKA Cacao, en een Schweppes Soda spuitfles. Afmeting: 19 - 31 cm. In redelijk/goede staat.

Antiek Engels kompas
Startprijs 120 EUR

Antiek Engels vernikkeld scheepskompas. Eerste helft 20e eeuw. London + NTH Shields. B. 4950. Oxydatie. Afmeting: 24 x 25 x 20 cm ø. In redelijke staat.

Antieke Art Deco penkandelaar, 1930
Startprijs 120 EUR

Antieke messing Art Deco penkandelaar met krokodillenpoten. Circa 1930. Spanningsscheur lekrand. Afmeting: H 32 cm. In redelijk/goede staat.

2x Antieke lampen, 1920
Startprijs 120 EUR

Twee antieke bronzen tafellampen met putti. Circa 1920. Afmeting: H 27 cm. In goede staat.

Antieke mangelplank, 18e eeuw
Startprijs 120 EUR

18e Eeuwse Friese kerfsnede eikenhouten mangelplank. Afmeting: 69 cm. In goede staat.

Afrikaans wandreliëf
Startprijs 120 EUR

Afrikaans houten wandreliëf. 20e Eeuw. Beschilderd met twee-dimensionaal hoofd en met parelmoer ingelegd. Afmeting: 80 x 60 x 8 cm. In goede staat.

Antieke stereokijker + kaarten, 1910
Startprijs 120 EUR

Antieke beukenhouten stereokijker met doos vol diverse kaarten. Circa 1910. Onder andere: boeren oorlog, Zuid Afrika. Afmeting: 23 - 33 cm. In goede staat.

3x Antieke sloten
Startprijs 120 EUR

Drie antieke Duitse ijzeren sloten. Bestaande uit: Barok kastslot, 18e eeuw + Barok kistslot, 18e eeuw + deurslot, circa 1800. Afmeting: 14 - 20 cm. In goede staat.

Oosterse tablet met intarsia
Startprijs 120 EUR

Oosterse houten tablet met intarsia. Figuren voorstelling. Gemaakt van diverse houtsoorten en been? 20e Eeuw. Afmeting: 81 x 51 cm. In goede staat.

4x Oude Duitse affiches
Startprijs 120 EUR

Vier oude Duitse film affiches. Tweede helft 20e eeuw. Bestaande uit: Unter Seidenen Betten + Super harter Engel (thriller) + Diana Tochter der Wildnis + Die Schein Heiligen von Geldofen. Afmeting: 60...

Antiek gietijzeren tafeltje
Startprijs 125 EUR

Antieke Duitse historisme gietijzeren bijzettafel met florale ranken. Circa 1880. Afmeting: 78 x 27 cm ø. In goede staat.

2x 17e - 18e Eeuwse bronzen kandelaren
Startprijs 125 EUR

Twee 17e - 18e eeuwse bronzen kaarskandelaren met schroefdraad. Afmeting: 23 cm. In goede staat.

Antieke Hollandse bijbel Staten Generaal
Startprijs 125 EUR

Antieke Hollandse bijbel Staten Generaal te Haarlem door J. Enschede en Zoonen 1782. Afmeting: 24 x 28 x 24 cm. In redelijke staat.

2x Bronzen kandelaren, 19e eeuw
Startprijs 125 EUR

Twee antieke neogotische bronzen kaarskandelaren. 19e Eeuw. Afmeting: H 52 cm. In goede staat.

Crucifix
Startprijs 125 EUR

Vroeg 19e eeuwse classicistische crucifix op mahonie console. Houtgestoken Corpus Christi. Lichte fineerschade. Afmeting: 64 x 21 x 16 cm. In goede staat.

5x Oude Duitse affiches
Startprijs 125 EUR

Vijf oude Duitse bioscoop affiches. Bestaande uit: Ich ein liebhaber + Quax Bruchpilot + Fuzzy Rechnet ab + Buster Kenton + Dick und Doof. Afmeting: circa 60 x 80 cm. In redelijk/goede staat.

2x Plated kandelaren
Startprijs 130 EUR

Twee 19e eeuwse plated Empire-stijl kaarskandelaren. Afmeting: H 26 cm. In zeer goede staat.

4x Antiek gereedschap
Startprijs 140 EUR

Vier maal antiek gereedschap. 18e - 19e Eeuw. Bestaande uit: Bijl, hakmes, ratten kanon, spanval. Afmeting: 17 - 34 cm. In goede staat.

Messing kandelaar, 1870
Startprijs 140 EUR

19e Eeuwse messing kaarskandelaar met putti, op marmeren basement. Circa 1870. Afmeting: H 25 cm. In goede staat.

Empire kandelaar met putti
Startprijs 140 EUR

Vergulde 19e eeuwse bronzen kaarskandelaar met putti. Circa 1860. Afmeting: H 24 cm. In goede staat.

Antieke Chinese theekist
Startprijs 150 EUR

Antieke Chinese lakwerk theekist met interieur. Voorzien van twee tinnen theebussen met gegraveerde deksels en binnendeksels met knop. 19e Eeuw. Afmeting: 13 x 16 x 22 cm. In goede staat.

2x Oude bronzen kandelaren
Startprijs 150 EUR

Twee decoratieve oude bewerkte bronzen kaarskandelaren. 21e Eeuw. Afmeting: H 40 cm. In goede staat.

3x Tinnen kannen, 18e eeuw
Startprijs 150 EUR

Drie maal 18e eeuwse tinnen kannen. Onder andere: eikeltjeskan en twee maten. Afmeting: 16 - 25 cm. In goede staat.

Chinese bamboe penselenpot
Startprijs 150 EUR

Antieke Chinese bamboe penselenpot met figuren in landschap decor. Spanningsscheur. Afmeting: 22,5 x 11 cm ø. In redelijk/goede staat.

Antieke Japanse ivoren okimono, 1900
Startprijs 150 EUR

Antieke Japanse ivoren okimono figuur. Geisha met bloem. Circa 1900. Afmeting: 13 cm. In goede staat. Met certificaat t.b.v. Cites.

Antieke ivoren geluksbol op standaard
Startprijs 150 EUR

Antieke Chinese ivoren geluksbol op originele standaard. Met certificaat t.b.v. Cites. Bol binnenin beschadigd. Afmeting: 18 x 4 cm ø. In redelijk/goede staat.

Afrikaans wand reliëf
Startprijs 150 EUR

Groot Afrikaans houten wandreliëf. Beschilderd met twee-dimensionaal hoofd, met parelmoer inleg. 20e Eeuw. Afmeting: 135 x 61 x 8 cm. In redelijk/goede staat.

Antieke 7-dagen scheermessen set
Startprijs 150 EUR

Antieke 7-dagen scheermessen set in originele doos. Warranted Real German, Hollow Ground, E.S. Hill & CE London. Afmeting: 17 x 8 x 4 cm. In goede staat.

Antiek Japans bronzen schaaltje
Startprijs 150 EUR

Antiek Japans bronzen schaal met bamboe, libelle en kippen. Gemerkt. Afmeting: 3 x 16 cm ø. In goede staat.

Bronzen staande lamp
Startprijs 150 EUR

Oude bronzen staande lamp met bronzen figuur. Neo-Renaissance. 20e Eeuw. Afmeting: 173 cm. In goede staat.

Antieke Quatro bijbel
Startprijs 150 EUR

Antieke Quatro bijbel Staten Generaal te Haarlem door Joh. Enschede en Zn. 1782. Lederen band zonder rug. Gedateerd 1822. Afmeting: 13 x 29 x 24 cm. In redelijke staat.

4x Divers antiquarisch
Startprijs 150 EUR

Vier maal divers antiquarisch gelithografeerd. Bestaande uit: Kalender 1858, A La Campagne Bruxelles. Katholieke Schoolkolonies Diploma 1919. Prijskamp en Tentoonstelling van gekleede poppen 1916, dip...

Antiek Jugendstil tafelstuk, 1900
Startprijs 175 EUR

Groot antiek kopergeslagen Jugendstil tafelstuk met drakenhandvat en vijverpartij met reigers. Circa 1900. Afmeting: 39 x 42 x 37 cm. In goede staat.

Oude Italiaanse lamp met engel
Startprijs 175 EUR

Oude Italiaanse vergulde houtgestoken lamp met engel. Naar oud voorbeeld. Tweede helft 20e eeuw. Afmeting: H 55 cm. In goede staat.

Antieke Japanse ivoren netsuke, 1900
Startprijs 175 EUR

Antieke Japanse ivoren netsuke. Circa 1900. Rat met kikker. Bodemmerk. Afmeting: 3 x 4,5 x 2 cm. In goede staat. Met certificaat t.b.v. Cites.

Voor-oorlogs scheepskompas
Startprijs 175 EUR

Groot vooroorlogs scheepskompas. Korea Ship Chandler & Co. Ltd. Busan Work. Met beschermkap. Afmeting: 40 x 47 x 30 cm. In goede staat.

2x Antieke porseleinen lampenvoeten
Startprijs 180 EUR

Twee antieke handbeschilderde porseleinen lampenvoeten met messing. Circa 1900. Eén lamp gebarsten. Afmeting: 37 cm. In redelijk/goede staat.

Grote bronzen kandelaar
Startprijs 180 EUR

Zeer grote Neo Renaissance bronzen kaarskandelaar met cherubijnkoppen en klauwpoten. 20e Eeuw. Afmeting: H 138 cm. In goede staat.

Twee grote Afrikaanse figuren
Startprijs 180 EUR

Twee zeer grote oude houtgesneden Afrikaanse rituele figuren. Afmeting: 81 - 86 cm. In goede staat.

Religieus paneel in lijst, 19e eeuw
Startprijs 180 EUR

19e Eeuwse figuren voorstelling in lijst. Religieus. Diorama. Meerschuim? Afmeting: 73 x 35 cm. In goede staat.

Chinese/Japanse bronzen pot, 19e eeuw
Startprijs 180 EUR

Grote 19e eeuwse Chinese of Japanse bronzen pot met draken decor. Afmeting: 32 x 29 cm ø. In goede staat.

Oud carrouselpaard
Startprijs 180 EUR

Oud polychrome beschilderd carrouselpaard. Gemonteerd op standaard. Staart mist. 20e Eeuw. Afmeting: 86 x 90 x 28 cm. In goede staat.

Spandoek Wilhelmina 1898
Startprijs 190 EUR

Groot antiek museaal spandoek 1898. Wilhelminia Je Maintiendrai. Met guirlandes en medailles. Afmeting: 80 cm x 7 mtr. In goede staat.

Bronzen triptychon ikoon, 19e eeuw
Startprijs 190 EUR

Grote 19e eeuwse bronzen triptychon ikoon met heiligen. Neo Gotisch of ouder. Afmeting: 32 x 26 x 1 cm. In goede staat.

2 Bronzen kandelaren
Startprijs 200 EUR

Twee 18e - 19e eeuwse bronzen drie-lichts kaarskandelaren in Renaissance-stijl. Afmeting: H 40 cm. In goede staat.

Antiek Engels reissecretaire, 1900
Startprijs 200 EUR

Antiek Engels eikenhouten reissecretaire met leeuwenkoppen, messing beslag, lades en vakverdeling. Circa 1900. Afmeting: 44 x 46 x 30 cm. In goede staat.

2x Kerkkandelaren
Startprijs 200 EUR

Twee grote 19e eeuwse vergulde messing kerkelijke neogotische kaarskandelaren met draken. Afmeting: H 74 cm. In goede staat.

Antieke Duitse Stainer viool, 1900
Startprijs 200 EUR

Antieke gesigneerde Duitse Stainer viool in kist. Circa 1900. Afmeting: 60 - 79 cm. In goede staat.

Antieke Japanse ivoren netsuke, 1900
Startprijs 200 EUR

Antieke Japanse ivoren netsuke met bodemmerk. Deels beschilderd. Twee mannen met rijstwijn. Circa 1900. Afmeting: 3,5 x 4,5 x 3,5 cm. In goede staat. Met certificaat t.b.v. Cites.

Reiskist, 19e eeuw
Startprijs 200 EUR

19e Eeuwse palissanderhouten reiskist met necessaires en vakverdeling. Glazen flacons en geheime lade zijkant. Met mechanisme. Afmeting: 17 x 31 x 23 cm. In goede staat.

Chines bronzen kaarskandelaar
Startprijs 200 EUR

Grote Chinese bronzen kaarskandelaar met olifant en lotusbloem. 21e Eeuw. Afmeting: 90 x 50 x 35 cm. In goede staat.

Chinese bronzen kaarskandelaar
Startprijs 200 EUR

Grote Chinese bronzen kaarskandelaar met olifant en lotusbloem. 21e Eeuw. Afmeting: 90 x 50 x 35 cm. In goede staat.

Antieke Indiase lakwerk hengselmand
Startprijs 200 EUR

Antieke Indiase lakwerk deksel hengselmand. Houtgestoken met figuren en metalen cobra's. Circa 1900. Afmeting: 43 x 35 x 29 cm. In goede staat.

Antieke mahonie stoof
Startprijs 200 EUR

Antieke mahoniehouten theestoof met ketel en comfoor. Empire-stijl, met zuilen en messing. Afmeting: 50 x 33 cm ø. In goede staat.

Antieke graanmaat, 18e eeuw
Startprijs 220 EUR

18e Eeuwse messing graanmaat. Met unger/evenaartje (weegschaal), vijf gewichten en strijkstok. Afmeting 13 x 6,5 cm ø. In goede staat.

Schildpad etui met portret
Startprijs 225 EUR

19e Eeuwse boulle schildpad etui met damesportret op ivoor. Florale inleg mist deels. Afmeting: 14 x 8,5 x 2 cm. In redelijke staat.

Antieke scheepvaartkijker, 1900
Startprijs 225 EUR

Grote antieke scheepvaartkijker. Met waterpas en kompas ingebouwd. Circa 1900. H. Barrows & Co. London. In originele opbergkist. Afmeting: 13 x 42 x 23 cm. In goede staat.

Antieke Pietra Dura schaal
Startprijs 240 EUR

Antieke Italiaanse marmeren schaal met Pietra Dura inlegwerk. Floraal, met geschulpte omranding. Afmeting: 42 x 36 cm. In goede staat.

Likeurkeldertje, 19e eeuw
Startprijs 250 EUR

Vroeg 19e eeuwse mahoniehouten likeurkelder met zes karaffen en twee glazen. Eén karaf hals gelijmd. Verder in goede staat. Afmeting: 26 x 27 x 19 cm. In goede staat.

2x Bronzen pronkvazen
Startprijs 250 EUR

Twee grote antieke bronzen historisme schenkkannen op marmeren basement. Neo Renaissance. Circa 1880. Afmeting: H 40 cm. In goede staat.

Rad zegelstempel (brons), Vrij metselaars
Startprijs 250 EUR

Antieke bronzen vrijmetselaars zegelstempel. In rad vorm. Afmeting: ø 4 cm. In goede staat.

Antiek ijzeren kruis, 19e eeuw
Startprijs 250 EUR

Antiek Duits handbeschilderd ijzeren kruis met opschrift en vergulding. 19e Eeuw. Afmeting: 71 x 28 x 1 cm. In goede staat.

2x Antieke Weense Jugendstil kandelaren
Startprijs 250 EUR

Twee antieke Weens beschilderde Jugendstil kaarskandelaren. Man met appel en vrouw. Circa 1900. Afmeting: H 30 cm. In goede staat.

Jugendstil tafelbarometer, 1910
Startprijs 250 EUR

Antieke Duitse Jugendstil tafelbarometer met thermometer. Circa 1910. Zweepslag, florale decor en vergulde medaillon. Compositie metaal. Afmeting: 54 cm. In goede staat.

Grote Japanse bronzen vaas, 19e eeuw
Startprijs 300 EUR

Grote 19e eeuwse Japanse bronzen vaas. Meiji periode. Met waterlissen en bamboe decor. Afmeting: H 52 cm. In goede staat.

Antieke lamp, 1900
Startprijs 300 EUR

Grote antieke marmeren tafellamp met bronzen monturen, onder andere adelaarskoppen. Circa 1900. Afmeting: 65 cm. In goede staat.

Bureauklok met datum, 1880
Startprijs 300 EUR

Prachtige 19e eeuwse gietijzeren bureauklok met weerstation en datumaanduiding. Historisme. Circa 1880. Hollands opschrift. Eén standaard pootje achter mist. Afmeting: 49 x 36 x 12 cm. In goede staat.

Oude/antieke Chinese ruyi stok (hout)
Startprijs 300 EUR

Oude/antieke Chinese houtgestoken ruyi stok met abrikoos. Afmeting: L 32 cm. In goede staat.

Staten bijbel 1719
Startprijs 300 EUR

Antieke Hollandse statenbijbel. Anno 1719. Door Pieter Keur Dordrecht en Pieter Rotterdam. Met diverse gravures. Afmeting: 23 x 36 x 12 cm. In redelijk/goede staat.