Deze website maakt gebruik van cookies

Wij en geautoriseerde derde partijen gebruiken cookies. Meer informatie over de cookies, hun doel en hoe ze worden gedeeld, wordt volledig uitgelegd in de cookie-informatie. Om de best mogelijke gebruikerservaring te garanderen, klikt u op "Alles accepteren". U kunt ook voorkeuren opslaan of het gebruik van cookies weigeren, met uitzondering van noodzakelijke cookies. Cookies-informatie en meer

55. Januariveiling 2023

Veiling op donderdag 12 januari 2023 van 10:00

afgesloten | Standaard veiling

2x E. Jacques Ruhlmann tafellamp, H 70 cm.
Resultaat: 2.750 EUR

Twee antieke bronzen art deco bronzen tafellampen door E. Jacques Ruhlmann. 1879 - 1933. 'Holophane'. Circa 1920. Met originele glazen kappen. Minimale chip. Afmeting: H 70 x Ø 37 cm. In goede staat.

Twee bronzen wandkandelaren
Resultaat: 2.750 EUR

Twee zeer grote bronzen wandkandelaren in empire stijl met kariatiden. Tien-armig en twee-kleurig gepatineerd/verguld. Naar antiek voorbeeld. Afmeting: 100 x 50 x 30 cm. In goede staat.

Smeedijzeren geldkist
Resultaat: 1.800 EUR

17e Eeuwse Duitse smeedijzeren geldkist met origineel renaissance slot systeem. Oudere restauratie, onderkant slecht. Afmeting: 44 x 84 x 45 cm. In redelijke staat.

Antieke smeedijzeren kaarsenkandelaar, H 188 cm.
Resultaat: 1.500 EUR

Zeer grote, vier-delige, antieke smeedijzeren staande kaarsenkandelaar in gotische stijl. 19e Eeuw of ouder. Afmeting: H 188 cm. In goede staat.

Frans tafelstuk, H 47 x Ø 30 cm.
Resultaat: 1.400 EUR

19e Eeuws Frans bronzen tafelstuk in empire-stijl, met drie engelen op vergulde bollen, marmeren basement en kristalglazen schaal. Afmeting: H 47 x Ø 30 cm. In goede staat.

Zeldzaam 18e eeuws theekistje
Resultaat: 1.400 EUR

Zeldzaam 18e eeuws wortelnoten barok Louis Quinze theekistje met intarsia, bronzen beslag en messing theebussen. Afmeting: 13 x 19 x 12 cm. In zeer goede originele staat.

17e Eeuwse rokkandelaar, H 20 cm.
Resultaat: 1.300 EUR

17e Eeuwse bronzen rokkandelaar met vier ribbels. Afmeting: H 20 cm. In goede staat.

Vélocipède fiets (replica)
Resultaat: 1.000 EUR

Handgemaakte replica van een Hoge Bi, vélocipède fiets. Functioneel. Mooie kwaliteit. Afmeting: 152 x 160 x 50 cm. In goede staat.

Antiek antiquarisch boek, Begraafplaatsen Ned.-Israëlische gemeente te Amsterdam/Muiderberg
Resultaat: 800 EUR

Antiek antiquarisch boekje Judaica. Titel: Iets over de begraafplaatsen der Nederlandsch-Israëlische gemeente te Amsterdam. Door S.I. Mulder te Amsterdam, bij van Embden & Co. 1851. Met Israëlische br...

Twee cassolettes, H 42 cm.
Resultaat: 750 EUR

Twee grote antieke cassolettes van marmer met brons. Circa 1890. Enkele chip. Afmeting: H 42 cm. In goede staat.

Franse likeurkelder, 1870
Resultaat: 700 EUR

Prachtige 19e eeuwse Franse wortelnoten likeurkelder met originele en gave inhoud. Met floraal been-intarsia. Circa 1870. Afmeting: 26 x 27 x 21,5 cm. In zeer goede staat.

Grote monstrans, H 78 cm.
Resultaat: 600 EUR

Grote 19e eeuwse geëboniseerde houten monstrans met vergulde messing versieringen. Renaissance-stijl. Frankrijk/Duitsland. Afmeting: H 78 cm. In goede staat.

Venetiaanse lamp, H 202 cm.
Resultaat: 550 EUR

Grote Venetiaanse lamp met figuur. Houtgestoken met vergulding. 20e Eeuw. Renaissance stijl. Afmeting: H 202 cm. In goede staat.

Twee cassolettes, H 43,5 cm.
Resultaat: 550 EUR

Twee grote antieke Franse cassolettes van marmer met bronzen monturen, ramskoppen en rozen guirlandes. Circa 1890. Afmeting: H 43,5 cm. In goede staat.

Zeldzame oorkonde met lakzegel
Resultaat: 550 EUR

Zeldzame Duitse/Oostenrijkse oorkonde met lakstempel. Door Carl der Sechste (handgeschreven). Kanzler von Rome 1685 - 1740. Betreffende Europese zaken, getekend in Nürnberg. Afmeting: 45 x 72 cm. In g...

Zwitserse speeldoos
Resultaat: 500 EUR

19e Eeuwse kersenhouten Zwitserse speeldoos met zes melodieën. Technisch gereviseerd en in zeer goede staat. Afmeting: 13 x 46 x 19 cm.

Zwitserse speeldoos, 1880
Resultaat: 500 EUR

Antieke Zwitserse cilinder speeldoos. Circa 1880. Palissanderhout met floraal intarsia. Kam is heel en in goed werkende/spelende staat. Afmeting: 17 x 55 x 28 cm. In goede staat.

Antieke Jaarsma kachel, 1890
Resultaat: 500 EUR

Antieke Jaarsma gietijzeren kachel me brons. 's Gravenhage. Circa 1890. Afmeting: 90 x 70 x 40 cm. In goede staat.

Venetiaanse piedestal, H 88 cm.
Resultaat: 450 EUR

Antieke houtgestoken gepolychromeerde Venetiaanse piedestal met figuur op gondelboeg en klauwpoten. 19e Eeuw. Afmeting: H 88 cm. In goede staat.

Antieke barograaf, 1900
Resultaat: 425 EUR

Mooie en antieke barograaf van messing met mahoniehout + lade. Circa 1900. Afmeting: 22 x 32 x 17 cm. In goede staat.

Twee cassolettes, H 36 cm.
Resultaat: 400 EUR

Twee antieke Frans marmeren cassolettes met verguld bronzen montuur. Circa 1890. Afmeting: H 36 cm. In goede staat.

Chinese wierookbrander
Resultaat: 400 EUR

Chinese wierookbrander, half edelsteen, met fabeldier koppen. 20e Eeuw. Afmeting: 23 cm. In goede staat.

Vergulde Franse kandelaar, H 57 cm.
Resultaat: 375 EUR

19e Eeuwse Franse vuurvergulde bronzen 5-arms kaarskandelaar met meisje en duif/druivenranken. Afmeting: H 57 cm. In zeer goede originele staat.

Antieke kruideniers koffiemolen, 1900
Resultaat: 350 EUR

Antieke Amerikaanse kruideniers koffiemolen van gietijzer. Philadelphia Enterprise. Circa 1900. Originele patina. Afmeting: 38 x 34 x 28 cm. In goede staat.

Antieke grammofoon, 1900
Resultaat: 350 EUR

Antieke eikenhouten grammofoon. Circa 1900. Ongemerkt? Opdraaiveer lam. Afmeting: 82 x 70 x 55 cm. In redelijk/goede staat.

Bronzen schenkkan, H 24 cm.
Resultaat: 325 EUR

19e Eeuwse zware bronzen historisme schenkkan met rondom figuren/ranken decor. Afmeting: H 24 cm. In goede staat.

Antieke houtkachel, 1900
Resultaat: 300 EUR

Antieke gietijzeren houtkachel met vernikkeling. Circa 1900. Afmeting: 95 x 100 x 60 cm. In redelijk/goede staat.

Marmeren zuil
Resultaat: 300 EUR

Marmeren met messing piedestal. Met kapitellen. Tweede helft 20e eeuw. Afmeting: 101 x 26 x 26 cm. In goede staat.

Kavel bijbelbladzijden
Resultaat: 300 EUR

Drie zeldzame originele gotische bijbelbladzijden. 15e - 16e Eeuw. Handgeschreven + ingekleurd + goud. Afmeting: 15 - 22 cm. In goede staat.

Franse wortelnoten schrijfkist, 1880
Resultaat: 300 EUR

19e Eeuwse Franse wortelnoten schrijfkist met boulle inleg en annotatie 1880. Met vakverdeling. Afmeting: 18 x 33 x 28 cm. In zeer goede staat.

Antieke Franse Charles Dix kandelaar, 1840
Resultaat: 300 EUR

Antieke Franse vuurvergulde bronzen Charles Dix kaarskandelaren met putti. Circa 1840. Afmeting: H 49 cm. In goede staat.

Groot lot sigarenknippers
Resultaat: 275 EUR

Zeer groot lot oude + antieke sigarenknippers. Divers. Verzilverd, verguld, vernikkeld et cetera. 20e Eeuw. Afmeting: 4 - 35 cm. In goede staat.

Antieke Weense lamp, H 42 cm.
Resultaat: 275 EUR

Antieke Weense koudbeschilderde tafellamp met Arabier op Perzisch kleed onder lantaarn. Circa 1900. Monogram A.P. + Made in Austria. Oudere restauratie lamp en basement. Afmeting: H 42 cm. In redelijk...

Twee kisten wijn (= 24 flessen)
Resultaat: 275 EUR

Twee kisten wijn. Totaal 24 flessen. Eén kist met twaalf flessen Chateau Belgrave Haut Medoc Grand Cru 1987 in originele kist. Afmeting: 33 x 50 x 18 cm. In redelijk/goede staat. En één kist met twaal...

Lot Franse wijn ( = 24 flessen)
Resultaat: 275 EUR

Lot Franse wijn. Totaal: 24 flessen wijn. Twaalf flessen in krat + twaalf flessen in doos. Twaalf flessen Chateau La Tour deby Grand Cru 1975 in krat. Afmeting: 33 x 50 x 18 cm. In redelijk/goede staa...

Twee Franse vazen, H 41 cm.
Resultaat: 275 EUR

Twee antieke Franse vazen met putti en floraal decor. Art Nouveau. Compositie metaal met wit marmeren basement. Afmeting: H 41 cm. In goede staat.

18e Eeuwse theekist van rozenhout
Resultaat: 275 EUR

Zeldzaam mooie 18e eeuwse theekist van rozenhout met bronzen monturen en messing binnenwerk. Afmeting: 13 x 23 x 13 cm. In zeer goede staat.

Twee bronzen pronkkannen, 1880
Resultaat: 250 EUR

Twee antieke bronzen historisme pronkkannen met putti/floraal decor. Circa 1880. Afmeting: H 42 cm. In goede staat.

Twee antieke Franse kaarskandelaren, H 40 cm.
Resultaat: 250 EUR

Twee antieke Franse kaarskandelaren met Carrara marmer en verguld brons. Napoleon met guirlandes. Circa 1870. Afmeting: H 40 cm. In goede staat.

Marmeren zuil
Resultaat: 250 EUR

Marmeren met messing piedestal. Met kapitellen. Tweede helft 20e eeuw. Afmeting: 101 x 26 x 26 cm. In goede staat.

Antieke Engelse microscoop
Resultaat: 250 EUR

Antieke Engelse microscoop van messing. Gesigneerd. W. Wilson London. Circa 1900. Afmeting: 31 x 33 x 15 cm. In goede staat.

Lot munten
Resultaat: 250 EUR

Lot met diverse verzamelaars-munten. Meeste munten in proof conditie en in beschermhoes. Gewicht: circa 5,2 Kg. In goede staat.

18e Eeuwse theestoof
Resultaat: 250 EUR

18e Eeuwse notenhouten barok theestoof met koperen binnenbak en band-intarsia, Louis Quinze. Afmeting: 50 x 33 x 33 cm.

Antieke piece de milieu, 1880
Resultaat: 250 EUR

Grote antieke messing plated piece de milieu met kristalglas. Circa 1880. Afmeting: H 57 cm. In goede staat.

17e - 18e Eeuwse baardmankruik, H 22 cm.
Resultaat: 225 EUR

17e - 18e Eeuwse Duitse steengoed baardman kruik met bruin glazuur + stadswapen van Amsterdam. Restauratie bovenrand. Afmeting: H 22 cm. In redelijk/goede staat.

10 Stuks Sawankhalok, 13e en 15e eeuw
Resultaat: 225 EUR

10x Antiek Sawankhalok steengoed. Vazen en potten. Thailand, divers. 13e, 15e Eeuw en later. Afmeting: 3 - 16,5 cm. In goede staat.

Tiffany-stijl lamp
Resultaat: 225 EUR

Grote Tiffany-stijl glas-in-lood hanglamp met floraal decor. Tweede helft 20e eeuw. Afmeting: 80 x Ø 80 cm. In goede staat.

4x Zeldzame bijbelbladzijden
Resultaat: 225 EUR

Vier zeldzame originele gotische bijbelbladzijden. Handgeschreven + ingekleurd, deels met goud. 16e Eeuw. Afmeting: 15 - 16 cm. In goede staat.

3x Zeldzame bijbelbladzijden
Resultaat: 225 EUR

Drie zeldzame originele gotische bijbelbladzijden. Handgeschreven + ingekleurd. Deelsmet goud. 16e Eeuw. Afmeting: 12 - 15,3 cm. In goede staat.

Viool in koffer, 1900
Resultaat: 225 EUR

Antieke viool in houten koffer. Joannes Geor Jius Helmer 1793 (etiket). Vermoedelijk 1900. Afmeting: 56 cm. In goede staat.

Antieke piedestal, H 161 cm.
Resultaat: 225 EUR

Antieke houtgestoken, vergulde piedestal met klauwpoten. 19e Eeuw. Afmeting: H 161 cm. In goede staat.

Twee empire-stijl kandelaren
Resultaat: 225 EUR

Twee oude bronzen empire-stijl kaarskandelaren. 20e Eeuw. Afmeting: H 53 cm. In goede staat.

18e Eeuwse kerfsnede mangelplank
Resultaat: 220 EUR

Zeldzame 18e eeuwse Hollandse eikenhouten kerfsnede gestoken mangelplank met spreuk 'wit gewassen en wel gefollen dat is en rom van alle frouwen'. Anno 1747. Afmeting: 81,5 cm. In goede staat.

Grote bronzen scheepsbel
Resultaat: 200 EUR

Grote bronzen scheepsbel met originele patina. B.v.G. 1904. Afmeting: 47 x 44 cm. In goede staat.

Lot antieke Engelse gewichten
Resultaat: 200 EUR

Groot lot antieke Engelse bronzen gewichten. 19e Eeuw. Afmeting: 5 - 20 cm. In goede staat.

Postzegelverzameling
Resultaat: 200 EUR

Verzameling van groot aantal postzegelverzamel-albums. Nederland, Europa et cetera. Gedeeltelijk gevuld + ook leeg. Meeste Nederland, ook postfris + catalogi. Afmeting: 30 x 40 cm. In redelijk/goede s...

Toverlantaarn, 1920
Resultaat: 200 EUR

Zeer grote antieke Duitse toverlantaarn van blik. Gemerkt Janus Liesegang met diverse glazen voorstellingen (lantaarnplaten) in grote doos. Circa 1920. Afmeting: 74 x 86 x 30 cm. In goede staat.

Lot oude/antieke bierpullen (4x)
Resultaat: 190 EUR

Vier oude/antieke Duitse bierpullen. Drie stuks circa 1900. Eén keer kopie 18e eeuw, fayence. 1x Bismarck, porselein/restauratie. 1x Kerstman + bierpul, goed. 1x Zeer groot Zum grünen Kranze, goed. 1x...

Antieke microscoop
Resultaat: 180 EUR

Oude Duitse microscoop + accessoires. Mikro Korth Berlin. In originele kist. Eerste helft 20e eeuw. Afmeting: 40 x 26 x 22 cm. In goede staat.

Twee Franse olielampen
Resultaat: 180 EUR

Twee antieke Franse porseleinen olielampen met messing. Handbeschilderd. Circa 1880. Afmeting: H 76 - 77 cm. In goede staat.

Lot ketels/samovaren (10x)
Resultaat: 180 EUR

Zeer interessant lot antiek koperwerk. Divers. Onder andere; samovaars, ketels, pannen. Afmeting: 30 - 50 cm. In goede staat.

Lot antieke geschriften
Resultaat: 180 EUR

Lot antieke geschriften. Onder andere; testament et cetera. Engeland. 18e - 19e Eeuw. Afmeting: 30 - 55 cm. In goede staat.

Antiek inktstel, 1920
Resultaat: 180 EUR

Antiek Art Deco inktstel in de vorm van een aap. Metaal met marmeren inktpot. Circa 1920. Afmeting: 14 x 11 x 10 cm. In goede staat.

Perzische juwelenkist, 1900
Resultaat: 170 EUR

Antieke Perzische juwelenkist van messing met Arabische karaktertekens, koper en met zilverdraad ingelegd. Circa 1900. Afmeting: 8 x 12 x 8 cm. In goede staat.

Marmeren leeuw
Resultaat: 170 EUR

Antieke marmeren liggende leeuw. Bodemvondst. Perzië? Afmeting: 7,5 x 15 x 5 cm. In goede staat.

Antiek universitair tandartskastje, 1920
Resultaat: 160 EUR

Zeldzame Hollandse Amsterdamse School universitaire opbergkast t.b.v. tandheelkunde student. Met veel lades en deurtjes + vergrendeling. Art Deco. Circa 1920. Afmeting: 24 x 26 x 37 cm. In goede staat...

Nachtwakers klokken
Resultaat: 160 EUR

Lot diverse oude/antieke nachtwakers klokken. Onder andere; Bürk, Elka. 20e Eeuw. Niet getest. Afmeting: 10 - 12 cm. In goede staat.

Heilig kruis + wijwaterbak
Resultaat: 160 EUR

19e Eeuws messing verguld Heilig kruis met porseleinen handbeschilderde plaquette + wijwater houder. Afmeting: 35 x 23 x 6 cm. In goede staat.

Antieke theestoof met ketel
Resultaat: 160 EUR

Antieke Hollandse mahoniehouten theestoof met ketel. Twee-kleurig. Circa 1850. Eén pootje los erbij. Afmeting: H 43 x Ø 37 cm. In goede staat.

Antieke wandtelefoon, 1920
Resultaat: 160 EUR

Antieke mahoniehouten wandtelefoon. Gemerkt RTV + kroon + nummers. Circa 1920. Afmeting: 54 cm. In goede staat.

Japanse of Chinese caché pot
Resultaat: 160 EUR

Grote 19e eeuwse Japanse of Chinese caché pot met draken/vogels en putti decor. Plated + verguld messing. Met binnenbak. Afmeting: 28 x 50 x 32 cm. In goede staat.

Lot antieke nachtwakers-klokken (6x)
Resultaat: 150 EUR

Zes antieke nachtwakers-klokken. Divers. Circa 1900. Functies niet getest. Afmeting: 8 - 12 cm. In goede staat.

Lot nachtwakers klokken
Resultaat: 150 EUR

Lot nachtwakers klokken. 20e Eeuw. Onder andere; Detex Alert USA, Windmüller Berlin, Universal, Detect. Niet getest. Afmeting: 14 - 14 cm. In goede staat.

Zeldzaam grote koekplank, 78 x 53 cm.
Resultaat: 150 EUR

Zeldzame grote antieke houtgestoken dubbelzijdige speculaasplank. Holland. 19e Eeuw. Afmeting: 78 x 53 x 6 cm. In goede staat.

18e Eeuwse documenten scheepskist
Resultaat: 150 EUR

18e Eeuwse Hollandse orgelgebogen documenten scheepskist van teakhout, met parelmoer plaquette en origineel slot. Vakverdeling later. Afmeting: 13 x 29 x 41 cm. In goede staat.

Klein houten paravent, 34 x 34 cm.
Resultaat: 150 EUR

Kleine 19e eeuwse handbeschilderde houten paravent. Rococo-stijl. Afmeting: 34 x 34 cm. In goede staat.

Antieke verlengbare wandelstok
Resultaat: 150 EUR

Antieke verlengbare wandelstok van ebbenhout met maat-aanduiding. 19e Eeuw. Afmeting: L 100 cm. In goede staat.

Twee Amerikaanse spaarpotten
Resultaat: 150 EUR

Twee oude gietijzeren Amerikaanse spaarpotten met automaat. 20e Eeuw. Afmeting: H 16 - 21 cm. In goede staat.

Kerkelijke kaarskandelaar, H 104 cm.
Resultaat: 150 EUR

Grote 19e eeuwse vergulde messing kerkelijke kaarskandelaar met engel en bloemen. Afmeting: H 104 cm. In goede staat.

Twee antieke schenkkannen, 1890
Resultaat: 150 EUR

Twee antieke kristalglazen historisme schenkkannen met messing/plated monturen. Circa 1890. Afmeting: H 27 - 31 cm. In goede staat.

Zeldzame 18e eeuwse tondeldoos
Resultaat: 140 EUR

18e Eeuwse tondeldoos van messing, met twee compartimenten. Vuursteen en slagijzer en aanmaak/tondel. Afmeting: 7 cm. In goede staat.

Petroleumlamp + tafel, H 159 cm.
Resultaat: 140 EUR

Antieke vergulde messing staande petroleumlamp met albast (tafel)blad. Circa 1900. Afmeting: H 159 cm. In goede staat.

Lot koperwerk (ca. 30 x)
Resultaat: 140 EUR

Groot lot oud/antiek koperwerk. Divers. Onder andere; waterspuit, pannen, kannen et cetera. Afmeting: 30 - 130 cm. In goede staat.

2x Antieke bodemvondst
Resultaat: 140 EUR

Twee antieke archeologische bodemvondsten. Marmer. Gezichten met haardracht. Afmeting: 7,5 - 8 cm. In goede staat.

2x Maria beeld op console
Resultaat: 140 EUR

Twee gepolychromeerde vergulde houten Maria beelden op wandconsoles. 20e Eeuw. Afmeting: 38 - 50 cm. In goede staat.

Lot munten
Resultaat: 140 EUR

Groot lot diverse munten. Wereld. Kilowaar. Gewicht: circa 24 Kg. In goede staat.

Lot munten
Resultaat: 140 EUR

Groot lot diverse munten. Veelal in plastic hoezen. Munten vanuit de hele wereld, circa 35 hoezen vol + twee euro munten met certificaat. In goede staat.

Lot kandelaren (4x)
Resultaat: 140 EUR

Vier 19e eeuwse neo gotische kaarskandelaren met ranken. Waarvan één verstelbaar. Afmeting: H 35 - 60 cm. In goede staat.

Twee antieke Japanse lakwerkdozen
Resultaat: 130 EUR

Twee antieke Japanse lakwerk dozen. Circa 1920. Floraal parelmoer decor. 1x Handwerkdoos. 1x Dekseldoos. Afmeting: 18 - 37 cm. In goede staat.

Onyx petroleumlamp, H 60 cm.
Resultaat: 130 EUR

Antieke onyx petroleumlamp met beschilderd glazen reservoir. Circa 1900. Afmeting: H 60 cm. In goede staat.

Willem III theestoof
Resultaat: 130 EUR

Antieke Hollandse mahoniehouten Willem III theestoof. Twee-kleurig. Circa 1860. Afmeting: H 40 x Ø 31 cm. In goede staat.

2x Antieke bodemvondst
Resultaat: 130 EUR

Twee antieke archeologische bodemvondsten. Terracotta. 1x Kruik met gezicht. 1x 3-Lichts olielamp met buste. Afmeting: 7,5 - 13 cm. In goede staat.

2x Duits postkaarten album
Resultaat: 130 EUR

Twee antieke Duitse postkaart albums met inhoud. Eerste helft 20e eeuw. 1x WO I met onder andere officieren et cetera. 1x Ansicht kaarten. Afmeting: 22 - 25 cm. In goede staat.

Haardscherm
Resultaat: 130 EUR

Vroeg 19e eeuws verguld houten haardscherm met stikwerk. Bijbelse voorstelling. Afmeting: 90 x 58 x 30 cm. In goede staat.

Theestoof + ketel
Resultaat: 130 EUR

Vroeg 19e eeuwse mahoniehouten Louis Seize theestoof met band-intarsia en messing ketel. Krimpnaad. Afmeting: 65 x Ø 27 cm. In redelijke staat.

Antiek meetinstrument, 1900
Resultaat: 125 EUR

Antiek elektronisch optisch instrument Chimie Physique vor Morlot-Manty Paris. Circa 1900. Afmeting: 23 x 20 x 10 cm. In goede staat.