Deze website maakt gebruik van cookies

Wij en geautoriseerde derde partijen gebruiken cookies. Meer informatie over de cookies, hun doel en hoe ze worden gedeeld, wordt volledig uitgelegd in de cookie-informatie. Om de best mogelijke gebruikerservaring te garanderen, klikt u op "Alles accepteren". U kunt ook voorkeuren opslaan of het gebruik van cookies weigeren, met uitzondering van noodzakelijke cookies. Cookies-informatie en meer

19. Januariveiling 2014

Veiling op vrijdag 3 januari 2014 van 01:00

afgesloten | Standaard veiling

Pieter Scheen lexicon
Startprijs 230 EUR

Hollandse Pieter Scheen lexicon voor beeldende kunstenaars in goede staat

Hanglamp met beeld
Resultaat: 250 EUR

Grote bronzen 5-lichts hanglamp met grote compositie metalen figuur voorstellend een meisje met schaap 20e eeuw 94xø54cm. Cond.: G

Stalamp, kristal en putti
Resultaat: 150 EUR

Decoratieve grote bronzen tafellamp met putti. 4-Lichts met kristallen pegels 20e eeuw op marmeren voet. In zeer goede staat 70x30x24cm.

Hanglamp, putti
Resultaat: 135 EUR

Grote bronzen 3-lichts hanglamp met putti 20e eeuw in goede originele staat 68x45x40cm. Cond.: G

Empire kandelaren
Startprijs 1.200 EUR

Twee grote zeldzame massief bronzen 19e eeuwse empire kaarskandelaren 6-lichts, staand op leeuwenpoten met koppen en ibis ca. 1820. In zeer goede originele staat 70xø23cm.

Grand Tour souvenier
Startprijs 1.200 EUR

Grote 19e eeuwse bronzen empire Grand Tour de Souvernir ca. 1820 met 3 olielampen, schaal met putto, faun, hertenkoppen, ibissen etc. In goede originele staat 69x31x35cm.

Kist, 19e eeuw
Startprijs 1.400 EUR

Eikenhouten kist met vele figuren uit been gesneden, voorstellend de toeschouwers van de Hemelvaart van Jezus. Rondom met 31 handgesneden figuren. Op het deksel afbeelding van Jezus met engelen 2e hel...

Schrijn ca. 1880
Startprijs 700 EUR

Vergulde bronzen schrijn ca. 1850 met cloisonne in Neo Gothische stijl, Corinthische zuilen en heilig kruis voor een religieus beeld. Gemerkt "Leynen-Hougaerts Brussels" In goede originele staat 120x2...

Antieke bron
Startprijs 750 EUR

Gietijzeren 18e eeuwse bron in de vorm van een zeemeermin en een oesterschelp. Kraan en schroeven zijn van latere datum, 1 vleugel van meermin vervangen. Verder in goede originele staat 99x36x33cm. Co...

Bronzen lamp, 19e eeuw
Resultaat: 250 EUR

Grote prachtige 19e eeuwse bronzen hanglamp met bladdecor. 6-Lichts met facetgeslepen kristallen kelken in zeer goede originele staat 99x77x77cm.

Roodkoperen servies, Jan Eisenloeffel
Startprijs 400 EUR

Roodkoperen 4-delig servies van Jan Eisenloeffel ca. 1910 in goede originele staat (paar minimale deukjes) 5-16cm. Cond.: G

Art Deco lamp, Jan Eisenloeffel
Startprijs 1.500 EUR

Jugendstil lamp van Jan Eisenloeffel (1876 - 1957) in complete staat met originele patina. vernikkeld koper, origineel glas en typische Jan Eisenloeffel bewerking. Smal ruitje onderin mist, 100xø52cm....

Lamp, Jan Eisenloeffel
Startprijs 1.000 EUR

Koperen Jan Eisenloeffel (1876 - 1957, Amsterdamse School) Jugendstil hanglamp ca. 1910 in goede originele staat 30xø50cm.

Lamp, Jan Eisenloeffel
Startprijs 1.000 EUR

Grote koperen Jan Eisenloeffel (1876 - 1957, Amsterdamse School) hanglamp ca. 1910 met typische Jan Eisenloeffel kenmerken in goede originele staat 40xø55cm.

Oude Moorlamp
Startprijs 550 EUR

Grote oude empire-stijl houtgesneden lamp, voorstellend een Moor met hoorn des overvloeds 2e helft 20e eeuw in zeer goede onbeschadigde staat 203x45x43cm.

Speeldoos + 5 platen
Resultaat: 480 EUR

Notenhouten Polyphon speeldoos (met inlegwerk) ca. 1880 in goede werkende staat met 5 platen. 18x32x29cm.

Schrijf-cassette
Startprijs 550 EUR

Schitterende 19e eeuwse mahoniehouten schrijfkist (uitklapbaar met lakstempel, garnituur, inktpotjes etc. etc. ) in zeer goede staat 17x28x38cm. Cond.: G

Zwitsers geweer
Startprijs 800 EUR

Zware voorlader ca. 19e eeuws. met notenhouten kolf en bronzen monturen, dikke loop 2,7cm, Geweer werd gebruikt bij Gildeschutters bij het koningsschieten. Mechanisme moet worden nagekeken, verder in ...

2 Bronzen kandelaars
Resultaat: 350 EUR

Twee bronzen 19e eeuwse kaarskandelaars empire 1e helft 19e eeuw met schildpadden, Griekse godin en ibis poten. In goede originele staat 45cm.

Empire kraanpot ca. 1800
Startprijs 400 EUR

Bijzondere empire kraantjeskan met originele beschildering ca. 1800. Adelaarskoppen en vis als kraantje 41x24x25cm. Cond.: G

Polifoon speeldoos + plaat
Startprijs 400 EUR

Duitse Polyphon speeldoos van notenhout en beeninleg ca. 1880, 1 tand gebroken (mechanisme werkt) 21x30x33cm. Cond.: R-G

2 Wandlusters
Startprijs 200 EUR

Twee grote 19e eeuwse kerkelijke wandluchters voor 5 kaarsen, Neogothisch. In goede staat. 50x37x22cm.

Bureauset
Startprijs 320 EUR

Zeldzame 4-delig bronzen bureauset, gesigneerd Duval ca. 1920. Art Deco in originele opbergdoos met spiesbokmotief. In zeer goede originele staat 34x19x5cm.

2 Karaffen met 6 glazen
Resultaat: 200 EUR

Zeldzame historisme 8-delige likeurset ca. 1880 Duitsland, gemaakt van tin en blauwgroen glas met putti en cherubijnkopjes. In zeer goede originele staat 8-22cm.

Slot met mes, 17e eeuw
Startprijs 650 EUR

Prachtig zeldzaam 17e eeuws poortslot met zeldzaam sleutelmes in goede originele staat 27x19x12cm. en 33x6x1cm.

Smeedijzeren kistje
Startprijs 680 EUR

Prachtig 17e eeuws smeedijzeren kistje in originele staat. Groot opengewerkt slot onder het deksel en originele sleutel (slot werkt) 15x24x12cm. Cond.: G

2 Wandlampen, putti
Startprijs 75 EUR

Twee bronzen wandlampen met putti, rocailles en primaglas 20e eeuw. In goede originele staat 38x20x20cm.

Hoedendoos
Resultaat: 160 EUR

Duitse spaanhouten handbeschilderde hoedendoos ca. 1850 in zeer goede originele staat met originele beschildering en opschrift "Des Herzens beste Zeit ist die Zufriedenheit" 15x24x41cm.

Hoedendoos
Resultaat: 135 EUR

Soaanhouten 19e eeuwse beschilderde hoedendoos met handbeschilderd opschrift "Wer am Werktagschafft, dem bringt der Gerstensaft am Sonntag neue Kraft". In zeer goede originele staat 21x52x33cm.

Beschilderde hoedendoos
Resultaat: 80 EUR

Duitse 19e eeuwse spaanhouten hoedendoos (beschildering mogelijk later) in goede staat 20x44x28cm.

Antieke globe
Resultaat: 100 EUR

Leuke antieke globus ca. 1900 met houten gedraaide voet en papieren globus. Duitsland, Columbus Volksglobus von C. Luther, Verlag Berlin-LichterFelde. In goede originele staat 38xø18cm.

Hartebeest
Startprijs 400 EUR

Hartebeest (Afrika: Bubale Male), geprepareerd met officiële papieren in zeer goede staat 105x43x74cm.

Bronzen schaal, verzilverd
Startprijs 220 EUR

Bronzen schaal (plated) 19e eeuw, gesigneerd F. Barbedienne (Ferdinand Barbedienne 1810-1892) met sphinxkop en floraal decor. In goede originele staat 20x21xø16cm.

2 Jugendstil kandelaren
Resultaat: 50 EUR

Twee antieke vuurvergulde bronzen Jugendstil kandelaren, kerkelijk 5-lichts in zeer goede staat 26xø17cm.

Div. schilpad voorwerpen
Resultaat: 70 EUR

Zeldzame antieke schildpad toiletset, 13 delig, in originele cassette ca. 1920, In zeer goede staat. 53x31x7cm.

2 Kistjes
Resultaat: 30 EUR

Twee Oosterse handgestoken kistjes; 1x groot met been, bronzen poten en bronzen hengsels en 1x klein met been en intarsia 20e eeuw Cond.: R-G

2 Bronzen bakken
Startprijs 220 EUR

Twee Chinese bronzen bloembakken (jardinieres) met origineel zinken binnenbak ca. 1900 in goede originele staat 17x29x18cm.

Bronzen kan
Startprijs 80 EUR

Oude bronzen schenkkan 20e eeuw (naar oud voorbeeld) met Latijns schrift en duivelskop 20xø9,5cm. Cond.: G

Dienblad, Haarlem
Resultaat: 100 EUR

Prachtige oud handbeschilderd blikken dienblad met stadsgezicht "'t Spaerne te Haerlem bij de molen d'Adriaen", geschilderd anno 23 jan. 1951, 35x44cm. Cond.: G

Bronzen pan, 3-poot
Resultaat: 45 EUR

Vroeg bronzen pan met 3 poten en lange steel 18e eeuw of ouder. in goede originele staat 14x49xø18cm.

2 Bronzen vazen
Startprijs 300 EUR

Twee 19e eeuwse Chinese bronzen vazen met draken-, floraal- en vogeldecor. In goede originele staat 35xø13cm.

2 Bronzen chin. vazen
Startprijs 120 EUR

Twee oude bronzen Chinese siervazen

Bronzen vaas
Startprijs 120 EUR

Chinees bronzen vaas ca. 1900 met draken- en Foohondendecor in goede staat 24xø12,5cm.

Bronzen kaarsenkroon
Resultaat: 20 EUR

Bronzen kaarsen kroonluchter 3-armig, 18e/19e eeuw in goede originele staat 48xø60cm.

2 Bronzen vijzels
Resultaat: 60 EUR

Twee oude/antieke bronzen vijzels; 1x grote vijzel naar voorbeeld van 16e eeuw 15,5xø20cm. en 1x gladde antieke vijzel 17e-18e eeuw 19xø14cm. Beide met stamper Cond.: G

Gasmeter in kist
Resultaat: 100 EUR

Antieke Engelse stoommachine drukmeter, ca. 1900. Richards improved patent steam-engine indicator, Elliot brothers London. In goede originele staat. 10x25x26cm.

2x Applique met spiegel
Resultaat: 110 EUR

Twee antieke Duitse bronzen historisme wandluchters (voor 3 kaarsen) met koppen, ranken en spiegel, ca. 1880. In goede staat. 51x24x15cm.

Tegelplateau met speeldoos
Resultaat: 85 EUR

Antieke Franse speeldoos met 2 melodieën, Henry deux ca. 1880, met keramieken tegel en noten omlijsting. Fungerend als piedestal 7x28x28cm., Cond.:G

Staande messing kandelaar
Startprijs 200 EUR

Grote oude messing 5-lichts kandelaar 20e eeuw in Empire stijl met engel 60x27x26cm. Cond.: G

Messing/Bronzen vaas, vogels
Resultaat: 60 EUR

Bronzen Jugendstil vaas (messing vaas) met 3 ibissen en ampfora ca. 1900 in goede originele staat 30x13x13cm.

Fiets, Bauer
Startprijs 100 EUR

Oude vooroorlogse fiets van het Duitse merk Bauer (anheim Main). In redelijke ongerestaureerde staat en helemaal origineel. Plaatwerk en lakwerk is goed 112x185x50cm. Cond.: R

Bijbelstandaard
Resultaat: 500 EUR

Historisme muziekstandaard ca. 1880 met wit marmeren bladhouder, rijkelijk bewerkt. Compositie metaal, bronskleurig in goede staat 110x35x28cm.

Jugendstil inktpot
Startprijs 150 EUR

Zeldzame bronzen met koperen inktpot, voorstellend 3 staande kraanvogels met reservoir ca. 1900. In goede originele staat 20xø17cm.

Jugendstil vaas
Startprijs 100 EUR

Franse Jugendstil vaas met binnenbakje ca. 1900, gesigneerd H. Rigaux. Gemaakt van compositie metaal, brons gepatineerd met voorstelling van een halfnaakte vrouw. in goede originele staat 22xø16cm.

Jugendstil dienblad
Resultaat: 60 EUR

Keramieken Jugendstil presenteertablet ca. 1900 met vernikkelde omranding in goede staat 5x48x32cm.

Jugendstil schaal
Startprijs 40 EUR

Tinnen Jugendstil tablet met lissen en vogeldecor ca. 1900 in goede originele staat 25,5x17cm.

3 Beelden als lamp
Resultaat: 60 EUR

Drie oude/antieke lampenvoeten met beelden van compositie metaal; 1x putti met hoorn des overvloeds (antiek beeld), 1x jager met vis (antiek beeld) en 1x marmer met putti 2e helft 20e eeuw 37-55cm. Co...

Pors. barometer met beeldje
Startprijs 50 EUR

Jugendstil bisquit porseleinen barometer met figuur ca. 1900 en bisquit porseleinen figuur extra. Chips af bij het groene blad bij barometer 22x42cm. Cond.: R-G

Tafelopzet Jugendstil
Resultaat: 150 EUR

Jugendstil tafelopzet ca. 1900 met groenkleurig mondgeblazen glazen schaal (mat geschulpt). Voet met zweepslagmotief, tweekleurig compositie metaal in zeer goede originele staat 25x29x28cm.

Jugendstil dienblad
Resultaat: 10 EUR

Jugendstil keramieken dienblad ca. 1910 bestaande uit een grote keramieken plaquette met bloemendecor en met tinnen omranding. Handvaten beschadigd 5x31x49cm. Cond.: R

Jugendstil hanglamp
Resultaat: 100 EUR

Jugendstil hanglamp ca. 1900 met gegraveerd glas en messing. In hoogte verstelbaar (geschikt voor kaars) in goede originele staat 54xø22cm.

Lampje met putti
Resultaat: 50 EUR

Lampje met putti 1e helft 20e eeuw van compositie metaal, brons gepatineerd. Made J.M. Belgium in zeer goede staat 22cm.

Gietijzeren tafeltje
Startprijs 150 EUR

Origineel Jugendstil gietijzeren etage-tafel ca. 1900 met originele beschildering van bloemendecor. Prachtige vormgeving in zeer goede originele staat 70x35x35cm.

12-delige passerset
Resultaat: 30 EUR

Twaalf- delig 19e eeuwse bronzen passerset in originele cassette (cassette mist inleg op deksel), verder in goede originele staat 5x14x24cm.

2 Bronzen kandelaren
Startprijs 60 EUR

Twee 19e eeuwse bronzen kaarskandelaar met originele oude patina in goede staat 24cm. Cond.: G

Daalderop tafelstuk
Startprijs 20 EUR

Hollandse tafel-presenteerschaal van messing met kristallen geslepen binnenbak. Gemerkt Daalderop Holland ca. 1900 Jugendstil 19xø23cm. Cond.: G

2 Art Deco kandelaren
Startprijs 40 EUR

Twee oude Hollandse Art Deco kaarskandelaren van messing (vernikkeld); 1x gaaf en 1x licht bedeukt. Gemerkt Daalderop 14x19x12cm. Cond.: R-G

Wortelnoten kistje
Startprijs 220 EUR

Prachtige grote 19e eeuwse wortelnoten-fineer documentenkist met 2 lades en originele koperen handgrepen. In goede originele staat 26x73x36cm.

Kistje met kaarten
Resultaat: 50 EUR

Prachtige gerestaureerde wortelnoten-fineer opbergkist ca. 1870. Gepolitoerd en in zeer goede staat 6x28x16cm.

Theekistje
Resultaat: 80 EUR

Prachtig 18e eeuwse theekist met 3 koperen theebussen van mahonie-fineer met intarsia.(Lichte fineerschade). Dik fineer met origineel slot en beslag. Louis Seize 11x19x11,5cm. Cond.: R-G

Ingelegd kistje
Startprijs 200 EUR

Ingelegde 19e eeuwse pallisanderhouten kist met parelmoer in zeer goede staat 19x29x15cm.

Schildpad doos
Resultaat: 45 EUR

Prachtige 19e eeuwse schildpaddoos met ivoor en origineel slot. Klein barstje in deksel, verder in goede originele staat 4,5x16x7,5cm.

4 Oude doosjes
Resultaat: 35 EUR

Vier oude/antieke houten doosjes; 1x naaidoos van noten0fineer ca. 1840, 1x houten doos met Chinees decor ca. 1930 (zwrt/goud/rood), 1x rood-gelakte Chinese doos met paradijsvogel-decor 20e eeuw en 1x...

Kijkdoos
Resultaat: 45 EUR

Oude vooroorlogse Duitse Weltkriegs diorama van 1914 met 9 glazen dia's in goede staat 10x6x4cm.

Russische lakdoos
Resultaat: 80 EUR

Oude gesigneerde Russische lakdoos met voorstelling van liefdespaar. Handgeschilderd in zeer goede originele staat 2e helft 20e eeuw 17x15x3cm.

Russische lakdoos
Resultaat: 90 EUR

Oude gesigneerde Russische lakdoos met voorstelling van drie krijgers te paard. Handgeschilderd in zeer goede originele staat 14x16x3cm.

Empire kraankan
Resultaat: 25 EUR

Originele empire tinnen kraankan ca. 1820 in originele staat 34x15x15cm. Cond.: G

2 Tinnen kandelaren
Startprijs 140 EUR

Twee tinnen kaarskandelaars ca. 1890 met als stam een jongen en een meisje. In goede originele staat 20xø9cm.

Tinnen kraanpot
Resultaat: 40 EUR

Tinnen kraantjeskan ca. 1800 met houten handvat (gebroken maar compleet) 39x24xø14cm. Cond.: R

Tinnen schotel Duits
Resultaat: 45 EUR

Grote Duitse tinnen schotel gesigneerd "Christiaan Bollmann 1826" met floraal gravering, in goede originele staat ø38,5cm.

Divers tin
Resultaat: 30 EUR

Divers tin 18e-19e eeuw in goede staat 9-28cm.

9 Tinnen maatbekers
Resultaat: 40 EUR

Negen delige antieke tinnen maatset, 19e eeuw, met eikstempels. In zeer goede staat. 5-25cm.

7 Tinnen kannen
Resultaat: 40 EUR

Zeven tinnen kannen 19e eeuw o.a; chocoladekan 18-26cm. Cond.: R-G

6 Delen tin
Resultaat: 50 EUR

Zes delen oud tin; 3x tinnen borden 20e eeuw ø21cm. , 3x tinnen kandelaars (2x Kamphof Zwolle en 1x 19e eeuw), 22-25cm. Cond.: R-G

2 Blikken kraankannen
Resultaat: 40 EUR

Twee Hollandse beschilderde kraantjeskannen 1e helft 19e eeuw in goede originele staat 41x46cm.

3 Delen tin
Resultaat: 35 EUR

Drie delen oud/antiek tin; 1x snotneus, 1x bierpul met gravure ca. 1900 en 1x theepot ca. 1900. 16-28cm. Cond.: R-G

Divers tin
Resultaat: 50 EUR

Groot kavel divers tin 19e-20e eeuw o.a; klepkannen, borden, schalen, bekers, koffiekannen etc. 10-40cm. Cond.: R-G

Tinnen chocoladekan op comfoor
Startprijs 40 EUR

Tinnen chocoladeketel met comfoor 1e helft 19e eeuw in goede staat 27x27xø20cm.

Tinnen chcocladekan
Resultaat: 100 EUR

Grote 19e eeuwse tinnen chocolade comfort ca. 1870, bewerkt en in zeer goede staat 42x16x29cm.

Petroleumlamp
Resultaat: 60 EUR

Kleine opaline-glazen hangpetroleumlamp ( zgn. schippertje) ca. 1880 in goede staat 44xø32cm.

Petroleumlamp
Resultaat: 35 EUR

Oude majolica hang-petroleumlamp met kaarskandelaren 20e eeuw in goede staat 65xø58cm. Cond.: G

Olielamp
Resultaat: 40 EUR

Grote oude Franse opalineglazen tafellamp, geëlektrificeerd 76xø45cm. Cond.: G

Petroleumlamp
Resultaat: 50 EUR

Hoge 19e eeuwse compositie metalen petroleumlamp met glazen reservoir in goede originele staat 75xø18cm.

Olielamp, wit/messing
Startprijs 50 EUR

Antieke tafelpetroleumlamp met melkglazen bewerkt reservoir en messing bewerkte voet in de vorm van een Korinthische zuil, ca. 1890. In goede originele staat. 86xø16cm.

2 Petroleumlampen
Startprijs 60 EUR

Twee tafel-petroleumlampen ca. 1900; 1x met tinnen voet en blauwglazen reservoir en 1x compositie-metalen voet en keramieken gebloemde voet. (glazen kap heeft een barst, geëlektrificeerd) 47-59cm. Con...

4 Petroleumlampen
Resultaat: 40 EUR

Vier antieke petroleumlampen (incompleet) o.a; opaline, albast, mat glas, etc. 30-50cm. Cond.: G