Deze website maakt gebruik van cookies

Wij en geautoriseerde derde partijen gebruiken cookies. Meer informatie over de cookies, hun doel en hoe ze worden gedeeld, wordt volledig uitgelegd in de cookie-informatie. Om de best mogelijke gebruikerservaring te garanderen, klikt u op "Alles accepteren". U kunt ook voorkeuren opslaan of het gebruik van cookies weigeren, met uitzondering van noodzakelijke cookies. Cookies-informatie en meer

13. Juliveiling 2012

Veiling op vrijdag 20 juli 2012 van 02:00

afgesloten | Standaard veiling

Bronzen penning, postduif
Resultaat: 800 EUR

Gegoten bronzen penning ter gelegenheid van de eerste postvlucht naar Ned. Indië in 1927. Ontwerp en gemonogrammeerd Chris van der Hoef (1875-1933). In zeer goede staat ø11,5cm. Cond.: U

Kinder-rapier
Resultaat: 750 EUR

18e Eeuwse kinder-rapier met metaaldraden grip in goede originele staat 85cm.

Geldkist 18e eeuw
Resultaat: 700 EUR

Kleine 18e eeuwse metalen geldkist met prachtig slotenwerk en originele sleutel in zeer goede staat 25x38x25cm. Cond.: G

Hollandse oorkonde
Resultaat: 600 EUR

Prachtige Hollandse onderscheiding "De Orde van de Hollandse Leeuw" uitgebracht door koning Willem I 1815 "Virtus Nobiti tat" in zeer goede staat 10x7,5cm.

Bijbel
Resultaat: 400 EUR

Hollandse 17e eeuwse bijbel anno 1690 door Hendrick & Jacob Keur Dordrecht en Marcus Doorwick Amsterdam in Compagnie. Bevat 6 landkaarten o.a; wereldkaart. Band is slecht, kaarten zijn redelijk tot go...

Enkelloops steenvuur geweer
Resultaat: 360 EUR

Enkelloops steenvuurgeweer, Oostenrijkse Werndl 1873 met stempels in de loop geslagen. Het wapen is in zeer goede originele staat, mechanisme functioneerd 133cm. Cond.: G

Wijnschenkkan ca. 1880
Resultaat: 330 EUR

Zeldzame Duitse wijnschenkkan ca. 1880 in Renaissance stijl (Historismus) met geslepen kristallen reservoir en plated voet/ornamentuur. 34x22xø16cm. Cond.: G

22 Medailles
Resultaat: 300 EUR

22 Duitse medailles van WO I en WO II, vele met hakenkruis Cond.: G

Vogelkooitje
Resultaat: 290 EUR

Oude speeldoos in vogelkooi 20e eeuw. Messing met beweegbare vogel, fluitend door opwindmechaniek. Functionerend 28xø15cm. Cond.: G

Sabel ca. 1900
Resultaat: 270 EUR

Oude korte sabel ca. 1900 met leeuwenkop, reservistenhoorn en eikels op de grip. Ebbenhouten grip, originele schede Monogram R.A. in zeer goede staat 70cm. Cond.: G

Empire lampevoet
Resultaat: 260 EUR

Bronzen empire stijl olielamp voet ca. 1850 (geëlectrificeerd). Bewerkt met slangen en Hermeskoppen 44xø15cm. Cond.: G

Duitse dolk
Resultaat: 250 EUR

Oude Duitse officiersdolk WO II met hakenkruis van plated metaal, lichte oxidatie. Lemmet gemerkt F.W. Hollner Berlin 38cm. Cond.: G

Duitse dolk
Resultaat: 250 EUR

Oude Duitse officiersdolk WO II met hakenkruis, gemerkt Tiger Solingen. In goede originele staat 40cm. Cond.: G

Kwik barometer
Resultaat: 225 EUR

Hollandse kwikbarometer ca. 1930 met eikenhouten kast in zeer goede staat 97x12x7cm. Cond.: G

Tibetaanse monnikenmuts
Resultaat: 200 EUR

Tibetaanse monnikenmuts 19e eeuw met zilverdraad en bloemmotief in zeer goede staat 25x22x18cm. Cond.: G

Godslamp ca. 1880
Resultaat: 190 EUR

Bronzen godslamp ca. 1880 met vergulding in zeer goede originele staat 102xø34cm.

Dubbelloops geweer
Resultaat: 175 EUR

Vroeg 19e eeuws dubbelloops hagelschotgeweer met dubbele haan en bewerkte kolf in goede originele staat. Functies niet getest 120cm. Cond.: G

Vogelkooitje, speelmechaniek
Resultaat: 170 EUR

Oud messing vogelkooitje met speelmechaniek (vogeltje beweegt en fluit), mechaniek moet worden nagekeken (hapert) 30xø16cm. Cond.: G

Franse oorkonde, 19e eeuw
Resultaat: 170 EUR

Prachtige Franse 19e eeuwse onderscheiding "Republique Francaise 1870 Honneur Et Patrie" ø10 in zeer goede staat.

2 Wandlampen
Resultaat: 170 EUR

Twee Franse bronzen Neo-Gothische wandlampen . Rijk bewerkt met Gothische ornamentuur 20e eeuw in goede staat 39x40x30cm. Cond.: G

Rollen linnen ca. 10x
Resultaat: 170 EUR

Tien 19e eeuwse rollen linnen in goede orginele staat .21x18x10cm. Cond.: G

Hoorn des overvloeds 1880
Resultaat: 160 EUR

Hoorn des Overvloeds ca. 1880 met bronzen voet en armatuur (Historisme, Grunderzeit). In zeer goede originele staat 37x27x16cm. Cond.: G

2 Kandelaren
Resultaat: 160 EUR

Twee antieke bronzen 5- lichts- kandelaars ca. 1880,Louis Quinze stijl. Zeer goede staat, 51 cm., Cond.:G

3 Delen cloisonne
Resultaat: 150 EUR

Drie delen oud Japans cloisonne (emaille op koper) ca. 1920 met bloemdecor. In zeer goede originele staat 18,5xø11cm. en 13x23x15cm. Cond.: G

Olielamp
Resultaat: 150 EUR

Grote Franse petroleumlamp met messing en porselein. Handbeschilderd bloemmotief. In zeer goede staat 67x17cm. Cond.: G

2 WMF vazen
Resultaat: 130 EUR

Twee Duitse Jugendstil WMF vazen van compositie metaal ca. 1900; 1x met kabouter en paddestoel en 1x met meisje en blad 23,5-25cm. Cond.: G

Bronzen sabel, 19e eeuw
Resultaat: 130 EUR

Sabel 19e eeuw met bronzen handgrip (3 stempels in de grip) B. 27 en olifant. In redelijke staat (oxidatie lemmet en schede) 99cm. Cond.: R

Sieradenkistje
Resultaat: 130 EUR

Prachtig houtgesneden sieradenkistje ca. 1900 omgeving Schwarzwald of Beieren. Mooi rondom gebogen en bewerkt met hanenvoorstelling bovenop. Binnenin 2 etages met vakverdeling. 1 stukje afgebroken (we...

Sabel
Resultaat: 130 EUR

Antieke 19e eeuwse sabel, Pruisen, met bronzen heft en gegraveerd lemet R en kroon, in zeer goede originele staat. 81 cm.

Hanglamp met kapjes, ca. 1920
Resultaat: 120 EUR

Koperen 4-lichts hanglamp ca. 1900 met originele glazen kappen 55x70x65cm. Cond.: G

2 Lampen
Resultaat: 120 EUR

Twee decoratieve beschilderde tafellampen met empire stijl decor 2e helft 20e eeuw 82x55x35cm. Cond.: G

Parelmoer doosje
Resultaat: 120 EUR

Parelmoer theedoosje 19e eeuw met parelmoer binnendeksel, origineel slotje en ivoren pootjes. 2 Stukjes parelmoer missen 10x8x12cm. Cond.: R-G (sleutel ontbreekt)

Messing kistje
Resultaat: 120 EUR

Bronzen kistje ca. 1900 met rondom tweedimensionale romatische afbeeldingen in zeer goede originele staat 7x12x10cm. Cond.: G

Staande petroleumlamp
Resultaat: 110 EUR

Antieke Duitse bronzen staande petroleumlamp, Grunderzeit Historisme. Staand op marmeren voet in zeer goede staat 67x22xø18cm. Cond.: G

Messing hanglamp
Resultaat: 100 EUR

Neo renaissance messing hanglamp ca. 1920 in zeer goede staat 67x53x53cm. Cond.: G

Bronzen hanglamp
Resultaat: 100 EUR

Zware bronzen hanglamp ca. 1930 6-lichts in barok vormgeving 71xø66cm. Cond.: G

Radio
Resultaat: 100 EUR

Grote Duitse Telefunken bakelieten radio 30-er jaren. Middelste knop mist, verder in goede staat 46x40x17cm. Cond.: G

Theekistje met inleg
Resultaat: 100 EUR

Frans 19e eeuwse Boulle theekist met binnendeksel, origineel slot en sleutel. In goede originele ongerestaureerde staat 11x11,5x11,5cm. Cond.: G

Barometer
Resultaat: 100 EUR

Antieke eikenhouten bewerkte barometer met jachtmotief, gems en eikebladeren. Hollandse mechanike, gemaakt door G.H.J. Baarslag Enschede 49x23cm. Cond.: G

Smeedijzeren lamp
Resultaat: 100 EUR

Oude smeedijzeren hanglamp 1e helft 20e eeuw, in renaissance stijl. 114x80 cm., Cond.:G

2 Hollandse kalenders
Resultaat: 100 EUR

Twee oude jaarkalenders Holland; 1x KRO omroep 1932 44x28cm. en 1x van Rossel en Co, Amsterdam 1927, ontwerp Albert Hemelman 25x45cm. Cond.: R-G

Scheepspomp op plank
Resultaat: 100 EUR

Zware messing scheepspomp met kraan, gemonteerd op iepenhouten plank. Vlotter onderin de pomp 71x37xø34cm. Cond.: G

Inktstel, helm
Resultaat: 90 EUR

Aparte messing inktpot met daarbij behorende briefopener ca. 1920 met opklapbare Romeinse helm. Tevens helm op briefopener. 2 Schroefjes missen 18xø18cm. en 26x5x1,5cm. Cond.: G

Viool
Resultaat: 90 EUR

Antieke viool, geëtiketteerd Antonius Stradivarius anno 1729 (vermoedelijk nabouw) in houten kist. Cond.: G

Tafelopzet
Resultaat: 90 EUR

Zwaar bronzen tafelsierstuk in Jugendstil stijl met blauw glazen bloem 20e eeuw. Mooie kwaliteit 46xø17cm. Cond.: G

Russische samovaar
Resultaat: 90 EUR

Grote Russische messing samovaar ca. 1900 in zeer goede staat (compleet) 53x34x29cm. Cond.: G

Antieke kraantjeskan
Resultaat: 85 EUR

Zeldzame Empire kraantjeskan ca. 1810, zwart beschilderd met 2 landschappen aan zijkanten leeuwenkoppen. Koperen kraan. In goede originele staat 48x23x16cm. Cond.: G

2 Kandelaren
Resultaat: 80 EUR

Twee bronzen kaarskandelaars met gevijld schroefdraad (18e/19e eeuw?) 24,3x8,7x8,7cm. Cond.: G

Meetapparaat in kist
Resultaat: 80 EUR

Antieke (land)meter in mahoniehouten kist ca. 1890 "Manufactured by W.F. Stanley en Co London England". Telescope for tacheometrical reading. In zeer goede originele staat 20x39x16cm. Cond.: G

Chocoladekan + Comfoor
Resultaat: 80 EUR

Chocoladekan (vernikkeld) met hangarnituur waarop een draak gemonteerd ca. 1880 43x21x25cm. Cond.: G

Reservisten pijp
Resultaat: 75 EUR

Antieke Duitse reservisten tabakspijp Franz Becker 1910. haarscheur en 2 chips onder het lint af. "Reserv. Wiegand", met extra pijpenkop. Beschadigd 73x9x7cm. Cond.: R

2 Smeedijzeren wandlampen
Resultaat: 75 EUR

Twee zware gietijzeren wandlampen in goudkleur ca. 1930 (2-lichts) 27x20x19cm. Cond.: G

Open haardset, hond
Resultaat: 70 EUR

Oud messing 5-delig haardstel in jachtmotief. Uitgewerkt met liggende hond, geweer en jachthoorn 57x32x25cm. Cond.: G

Vogelkooi naar oud voorbeeld
Resultaat: 70 EUR

Decoratieve grote vogelkooi gemaakt van koper en hout in antiek-look 74xø33cm. Cond.: G

2 Karabijns, Turks
Resultaat: 70 EUR

Twee antieke Turkse karabijnen (Ankara) 1e helft 20e eeuw. Lichte oxidatie, verder in goede originele staat 124cm. Cond.: G

2 Wandelstokken
Resultaat: 70 EUR

Twee wandelstokken met steekwapen in stok; 1x met ivoren grip en bamboe schede en 1x bewerkt hout met leder en metaal. Schroefbaar steekwapen is gebroken 88-93cm. Cond.: R-G

Pathefoon
Resultaat: 70 EUR

Eikenhouten pathefoon (kastje met ingebouwde platenspeler) ca. 1920. Functioneel met spiegeltje, ingebouwde box, geslepen spiegel en parelrand. In goede originele staat 110x46x52cm. Cond.: G

Franse oorkonde, 19e eeuw
Resultaat: 65 EUR

Prachtige Franse onderscheiding 19e eeuw "Napoleon empereur des Francais" "Honneur et patrie" in zeer goede staat 7x4cm.

Kistje met koperbeslag
Resultaat: 65 EUR

Oosters mahoniehouten kistje 20e eeuw met messing beslag rondom. Deurtje met daarachter 3 lades (Shanghai). In goede originele staat 17x12x14cm. Cond.: G

Oosters sieradenkastje
Resultaat: 65 EUR

Oud Oosters sieradenkastje met koper beslagen en (jade?) plaquettes 1e helft 20e eeuw. Achter de 2 deurtjes bevinden zich 3 lades. Slotje mist 23x14x10cm. Cond.: G

Weegschaaltje met gewichten
Resultaat: 65 EUR

Briefweegschaaltje met mahonie voet en 4 bronzen gewichten ca. 1900 in zeer goede staat 12x24x14cm. Cond.: G

2 Antieke ezeltjes
Resultaat: 60 EUR

Twee schildersezeltjes ca. 1910; 1x plated bewerkt 19x15cm. en 1x metaal met krullen bewerkt 30x14cm. Cond.: G

Tafelgong
Resultaat: 60 EUR

Art Deco tafelgong ca. 1930 met notenhouten voet en koperen gong in zeer goede originele staat 39x36x15cm. Cond.: G

2 Briefopeners
Resultaat: 60 EUR

Twee aparte briefopeners 1e helft 20e eeuw; 1x aluminium met gezicht met baard, gesigneerd E. Syörffy + Co Aluminium Guss en 1x Bronz Cheshire Cat 22cm. en 19,5cm. Cond.: G

2 Friese kerfsneden lijsten
Resultaat: 60 EUR

Twee aparte Friese kerfsnede fotolijsten ca. 1900 voor aan de wand in goede originele staat 40x36x4cm.

Antiek slot
Resultaat: 60 EUR

IJzeren slot ca. 1790 in goede originele staat 16x10x3cm. Cond.: G

Tafelstuk
Resultaat: 60 EUR

Tafelstuk ca. 1880, gemaakt van wit rookglas met messing bewerkte voet, omranding en bronzen putti. In zeer goede originele staat 19xø14cm. Cond.: G

2 Houten lampen
Resultaat: 60 EUR

Twee Neo Barok tafellampen met houten voet en linnen kap 2e helft 20e eeuw 88xø40cm. Cond.: G

Engelse likeurset
Resultaat: 60 EUR

Mooie Engelse tantalus likeurset bestaande uit een eikenhouten houder met zwaar plated handgrip met slot en sleutel. Daarbij 3 prachtige facetgeslepen karaffen. In zeer goede staat 30x34x13cm. Cond.: ...

Antieke mandoline
Resultaat: 60 EUR

Oude mandoline met inlegwerk en been ca. 1900, stukje inleg mist, gemerkt Grandiosa 63cm. Cond.: R-G

2 Tinnen kandelaars
Resultaat: 60 EUR

Twee oude tinnen kandelaren in Louis Seize stijl, Kamphof Zwolle 20e eeuw in goede staat 26xø12cm. Cond.: G

Tiffany stijl lampje, schildpad
Resultaat: 60 EUR

Tiffany stijl lampje in de vorm van een schildpad. Onderstel brons gepatineerd 21e eeuw 10x20x13cm. Cond.: G

Barometer
Resultaat: 60 EUR

Gestoken barometer ca. 1900 met hinde en Hollandse schrift in goede originele staat 64x29x5cm. Cond.: G

3 Wandelstokken
Resultaat: 60 EUR

Drie antieke wandelstokken; 1x oud Afrikaans met olifantenkop en ivoor (beschadigd), 1x stok met opschrift en gemsengewei en 1x stok met Indonesische plated handgreep 85-91cm. Cond.: G

2 Wandelstokken
Resultaat: 60 EUR

Twee antieke wandelstokken met plated grepen; 1x Jugendstil met zweepslagmotief en 1x met eenvoudige handgreep 89-91cm. Cond.: G

Sieradenkistje, gebogen
Resultaat: 60 EUR

Zwart Tibetaans kistje met hengsel en slot. Beschilderd leer.Gouddecor met bloemen en vogels 21e eeuw 25x30x18cm. Cond.: G

Groot blik, Bensdorp
Resultaat: 60 EUR

Groot blikken cacaoblik ca. 1890, gemerkt Bensdorps Cacao. Merk Amstel Amsterdam in redelijke staat. niet bedeukt, wel oxidevorming 34x21x17cm. Cond.: R

7 Medailles
Resultaat: 60 EUR

Zeven medailles (onderscheidingen) uit de Hollandse Wilhelmina tijd; 1x Atjeh 1873 - 1880 voor krijgsverrigtingen, 1x Atjeh 1896 - 1900 voor trouwe dienst, 1x voor trouwen dienst, 1x ONBVL(?), 1x 1898...

Fragment Egyptisch vrouwenfiguur
Resultaat: 60 EUR

Fragment van een Egyptisch of Romeins beeld (authentiek) van een vrouwenhoofd met haardracht 7,5x6,5x5,5cm. Cond.: G

Kachel
Resultaat: 60 EUR

Gietijzeren bewerkte kachel ca. 1890 in zeer goede staat 74x34x34cm. Cond.: G

Wortelnoten theedoosje 1920
Resultaat: 60 EUR

Wortelnoten theedoosje ca. 1920 met slot en sleutel in zeer goede staat 12x18x11cm. Cond.: G

Tifanny lamp, vierkant
Resultaat: 60 EUR

Tiffany stijl tafellamp 21e eeuw in Art Deco vormgeving 36x11x11cm. Cond.: G

4 Marrokaanse krissen
Resultaat: 55 EUR

Vier oude krissen, 2 met benen heft, vermoedelijk Marokko 20e eeuw 35-40cm. Cond.: G

Duitse bajonet
Resultaat: 50 EUR

Oude Duitse bajonet WO II Mausser C.I.S. 40 in redelijke staat (oxidatie) 40,5cm. Cond.: R

3 Boekjes
Resultaat: 50 EUR

Drie boekjes 18e/19e eeuw met gravures; 1x De God Vreezende Zeeman of de nieuwe Christelijk zeevaart door Gijsbert de Groot Keur Amsterdam 1742 Cond.: R. 1x Dialogues upon the usefullness of ancient m...

Lampekap, glas in lood
Resultaat: 50 EUR

Glas-in-lood plafondlamp ca. 1900 met koperen rand, 1 glaasje kapot 17xø41cm. Cond.: R-G

2 Koperen wandplauqettes
Resultaat: 50 EUR

Twee kopergeslagen wandplaquettes met voorstelling van de duivel en diverse putti ca. 1900 in goede originele staat 17,5x13cm. Cond.: G

Klarinet in koffer
Resultaat: 50 EUR

Oude Franse klarinet in originele koffer, gemerkt Excella S.M.L. Paris France in goede functionerende staat 11x37x18cm. Cond.: G

Tinnen klepkan + Kruik
Resultaat: 50 EUR

Twee 18e eeuwse tinnen voorwerpen; 1x drinkpul met deksel en duimrust 26x16x9cm. en 1x warmtekruik met schroefdop (bedeukt en gerepareerd) 15xø20cm. Cond.: R-G

Sluitgewichten
Resultaat: 50 EUR

Complete set oude bronzen sluitgewichten 20e eeuw, totaal 9 delen 10x11xø8cm. Cond.: G

Verrekijker + Stereoscoop
Resultaat: 50 EUR

Oude verrekijker en stereoscoop met diverse platen in houten doos. Verrekijker gemerkt Broco 7x50cm. 2e helft 20e eeuw. Stereoscoop ca. 1900 ongemerkt (handgreep mist) 23-32cm. Cond.: R-G

Mont Blanc vulpen
Resultaat: 50 EUR

Prachtige Mont Blanc vulpen in originele verpakking in zeer goede staat 13,5cm. Cond.: G

3 Waterman balpennen
Resultaat: 50 EUR

Drie Waterman balpennen in cassette in zeer goede staat 16x6x2cm. Cond.: G

Pen en briefopener
Resultaat: 50 EUR

Jugendstil pen en briefopener in originele (plated) cassette ca. 1900 18,5x2x6cm. Cond.: G

Grote koperen kan
Resultaat: 50 EUR

Grote roodkoperen met messing melkkan ca. 1850 in zeer goede originele staat 52x35xø32cm. Cond.: G

3 Kandelaars
Resultaat: 50 EUR

Drie oude messing Neo-barok kaarskandelaars 20e eeuw in zeer goede staat 46x-52cm. Cond.: G